reklama

Perfektní líčení podle typologie pleti

Pro ženy, které se deně líčí jsme připravili pár praktických informací o barevných trendech

Foto: surfacemakeup.cz

Vizážisté si ženy pro snadnější práci rozřazují do několika skupin, které mají svá pravidla. Způsob líčení určuje typologie, do které ženy spadají. Plesová sezóna je v plném proudu a my víme, jak se správně nalíčit.

Make-up a líčení se rozděluje na jarní, letní, podzimní a zimní typ. Pro správně určení, do které kategorie žena patří, je nutná prohlídka v zrcadle při denním osvětlení. Vhodnost líčení se poznává podle barvy pleti, očí, vlasů a také zubů. Jde o důležité zjištění, ze kterého bude vycházet volba make-upu, rtěnky a řasenky.

Jarní typ - pastelové barvy a jemný make-up

Mezi jarní typy patří majitelky jemné, světlé pleti s růžovým podtónem, která hůř snáší sluneční svit. Plavé vlasy až do barvy medu ukrývají modré, šedozelené až zlatohnědé oči. Ženy, které se v tomto popisu poznají, se mohou spolehnout na jemné a svěží barvy v teplých odstínech. Je třeba se vyhnout tvrdým kontrastům. 

Oční stíny volíme v pastelových tónech - šedé, růžové, lososové, lipově zelené a tyrkysové. Jako podklad poslouží světlý až průsvitný make-up. Řasenku je možné použít v barvě modré nebo světle zelené. Na rty přijde rtěnka lososová, meruňková, světle hnědá nebo v popřípadě hnědorůžová. 

Letní typ - studené barvy a perleť

Světlá pleť má olivové odstíny s namodralým podtónem. Pihy jsou šedohnědé a šedorůžové. Při opalování ženy, které patří do tohoto typu získají barvu lískových oříšků. Vlasy jsou tmavohnědé, plavé až platinové. Bělmo očí není v kontrastu k čočce a působí trochu zastřeně. Barva je světle modrá, oříškově hnědá nebo modrozelená.

Vhodný make-up má něžné až ledové tóny. Ve výsledku je dobré mít tlumené barvy až do béžova. Očím budou slušet jemné našedlé, stříbrné a tlumené pastelové odstíny. Řasenku musí používat pouze v tmavých barvách - kouřově modrá, černohnědá nebo šedá. Tento typ nesmí velmi zvýraznit oči a rty při jednom líčení. Vždy je třeba vybrat si jednu partii. Rtěnka je vhodná ve starorůžové barvě, fuchsiové a purpurové.

Podzimní typ - teplé a tmavé odstíny

Jde o ženy se světlou pletí v zlatavém tónu. Má vždy teplý odstín zlatavě béžové nebo meruňkové. V létě se lehce a snadno spálí. Oči jsou výrazné, zářivé v barvě jantaru, oliv nebo čokolády. Vlasy bývají rudé, měděné, kaštanové až tmavě hnědé.

Ženám tohoto typu sluší teplé a tmavé odstíny. Oční stíny je třeba používat v barvách lilku, listové zeleně, hnědošedé a v koutku vynikne žlutozlatavý stín. Řasenka musí být hnědá nebo černá. Při použití make-upu sáhneme po béžovývh a bronzových odstínech. Tvářenka v barvě terakota nebo broskve příjemně podtrhne lícní kosti. Rtěnku volíme hnědooranžovou, nebo hnědou se zlatým leskem.

Zimní typ - kontrast černé s bílou 

Majitelky porcelánové plěti s tmavšími odstíny olivové nebo snědé s modrým a žlutým podtónem. Oči mají velký kontrast mezi duhovkou a bělmem. Barvy jsou většinou modré, šedé, zelené, tmavohnědé až černé. Vlasy mají odstín hnědé až černé.

Zimní typy jsou zajímavé kontrasty. Mohou kombinovat černou s bílou. Oční stíny by měly volit růžové, stříbřitě šedé nebo černé. Volba make-upu by měla směřovat k tmavším odstínům v barvě pleti. Tvářenka se musí zkombinovat s barvou rtěnky, která by měla být sytě červená nebo růžová s konturovací tužkou. Pro finální úpravu líčení je zapotřebí zvolit řasenku černé barvy.

 

 

Vláda selhala, neumí ani vydat opatření podle návodu, říká expert k rozhodnutí soudu | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama