reklama

Německá značka Nivea nabízí kosmetiku pečující o tělosprchové gely, pěny do koupele, krémy, mýdla, přípravky na intimní hygienu, deodoranty, vlasovou kosmetiku – šampóny, kondicionéry, laky na vlasy, pěnová tužidla, přípravky na péči o pleť – denní, noční krémy, odličovače, čisticí ubrousky, pleťová mléka, peelingy, pleťové masky nebo séra a prodává také speciální řadu kosmetiky pro muže. Společnost své výrobky na zvířatech netestuje.

Historie značky

V roce 1890 získal Oscar Troplowitz získal společnost Beiersdorf (dnes mezinárodní koncern, pod nějž značka spadá) v Hamburgu od jejího zakladatele Paula C. Beiersdorfa. 1911 byl rokem, kdy se krém Nivea “narodil”. Po desetiletích výzkumu doktor Isaac Lifschütz objevil revoluční emulgátor Eucerit, který znamenal, že napříště byl k dispozici produkt, který mohl kombinovat aktivní substanci, tuk a vodu, a tím vytvořit základ pro mast. Kreativní doktor Troplowitz použil Eucerit původně objevený pro medicínu jako základ pro zcela nový druh kosmetického krému. Svůj sněhově bílý krém Nivea, což je odvozenina od latinského přídavného jména „niveus“ a znamená to sněhově bílý. Tento hustý krém je vhodný pro různé potřeby a situace. Pomáhá chránit namáhanou pleť za různého počasí, pečuje a pokožku dětí a miminek, změkčuje vousy mužů před holením.

Nivea rozšiřuje sortiment

V roce 1919 se sortiment značky rozšířil o první mýdlo. Na prvních plakátech z roku 1922 od je zobrazena výrobní řada, která zahrnuje pudr, tubu s krémem a mýdlo. Ve dvacátých a třicátých letech byla výrobní řada Nivea rozšířena o produkty péče o vlasy a pokožku hlavy. V roce 1922 byl vytvořen první produkt Nivea určený speciálně pro muže: holicí mýdlo Nivea, předchůdce holicích pěn a gelů. O tři roky později se na trh dostává nový design krému – modrá plechovka s bílým logem Nivea. V dalších letech se změnila jen minimálně. Ve 20. letech se rozšířený sortiment dodával kadeřníkům, lékárníkům i drogistům. Ve 30. letech značka začala prodávat stylingové výrobky na vlasy a kosmetiku pečující o pokožku při opalování.

60. léta – hitem je míč Nivea

Reklamní témata značky Nivea v šedesátých letech odráží v mnoha evropských zemích vývoj trendu, který je i dnes na vzestupu – cestovní horečku. Zvyšující se prosperita umožnila cestovat většímu počtu lidí. Mnozí si mohli dovolit své první auto, takže byli mobilní a mohli strávit prázdniny nebo víkendy u moře nebo na venkově. Nivea si z tohoto trendu vybrala jeden prvek, který brzy přinesl ohromný úspěch v mnoha evropských plážových resortech: nafukovací míč Nivea. V roce 1963 bylo na trh uvedeno mléko Nivea. Představovalo kvalitu a péči krému v tekuté formě.

70. a 80. léta – výrobky do koupele a na čištění pleti

Na konci sedmdesátých let se do produktové řady Nivea dostává víceo koupelových produktů. Cílem bylo, aby pleť nejen očistily, ale také jí poskytnout hodnotnou péči. V roce 1980 Nivea nově prorazila na evropský trh s pánskou kosmetikou, když vytvořila balzám po holení jako produkt po holení, který nedráždil pokožku po holení, ale přinášel jí úlevu.

V roce 1982 Nivea představila čisticí mléko a obličejové tonikum jako jemný, a přesto důkladný čistící program. Za pouhý jeden rok se z obličejových čisticích produktů Nivea staly v mnoha zemích nejprodávanější produkty na trhu. Nivea také začala prodávat smývatelný kondicionér.

90. léta – nové produkty pečující o rty a tělo

V roce 1991 se řada šamponů a kondicionérů dále rozšířila, aby poskytovala tu správnou péči všem různým typům vlasů a vyhověla všem potřebám. Na počátku devadesátých let si již řada péče o rty Nivea vydobyla dlouhodobou a úspěšnou tradici v Japonsku. Následně měla svůj debut v Číně, Koreji, Turecku a nakonec v letech 1998/99 s velkým úspěchem v Anglii a v Polsku. Také rozšiřovala produkty pro muže a prodávala sprchové mléko, peeling, pěny do koupele pro děti a speciální řadu péče o zralou pleť. V roce 1996 Nivea spustila své první webové stránky, které obsahovaly tipy na péči o pleť a hry.

Související články

reklama
reklama
reklama