reklama

Avon je kosmetickou značkou, jejíž základy položil v devatenáctém století Američan David Hall McConnell. Avon nabízí dekorativní kosmetiku (řasenky, rtěnky, mejkapy, oční stíny atd.), parfémy, kosmetiku pečující o tělo a také kabelky, sluneční brýle, šperky, hodinky a další doplňky.

Historie

Historie firmy Avon připomíná pohádkový příběh. Ke konci 19. století začal obchodní cestující s knihami David McConnell ke knihám přidávat malý voňavý dárek. Zanedlouho se jeho vůně stávaly žádanější více než samotná literatura, a proto v roce 1886 založil svou vlastní kosmeticku společnost "California Parfume Company."

McConnell správně předpokládal, že pro přímý prodej je nejdůležitější osobní kontakt - žena nabízející zboží ženě. Prvním distributorem jeho společnosti byla paní P. F. E. Albeeová, která se tak stala první Avon Lady. Poprvé v historii získaly ženy příležitost nabýt finanční nezávislosti - 34 let před tím, než získaly hlasovací právo. V roce 1929 se na trhu objevila řada výrobků pojmenovaná podle rodiště jednoho z nejoblíbenějších autorů McConnella, Williama Shakespeara - město Stradford upon Avon. Název se stal tak populární, že se firma roku 1939 oficiálně přejmenovala na Avon Product Inc.

Jak koupit výrobky Avon?

Avon je celosvětovou vedoucí společností v oblasti přímého prodeje kosmetiky. Avon prodává své výrobky prostřednictvím téměř 5,5 milionů Avon Ladies a Avon Gentlemen ve více než sto zemích po celém světě. Produktové portfolio Avou zahrnuje značky jako Anew, Solutions, Planet Spa, Avon Color, Advance Techniques, Naturals a ve spolupráci s vyhlášenými módními domy a návrháři nabízí i širokou paletu dámských a pánských vůní.

Tvářemi Avonu jsou například Patrick Dempsey, Reese Witherspoová, Courteney Coxová, Lucie Borhyová, Simona Stašová nebo Táňa Vilhelmová.

Vývoj nových produktů

Společnost Avon je špičkou v oblasti vývinu nových technologií. Centrum výzkumu a vývoje se sídlem ve státě New York patří podle počtu novinek mezi vedoucí centra v kosmetickém průmyslu. Jeho zaměstnanci jsou experti v oblasti biochemie, mikrobiologie, toxikologie, dermatologie a klinického testování. Avon jako jedna z prvních kosmetických společností zastavila testování svých výrobků na zvířatech. Za svůj přínos při objevování nových, alternativních metod testování výrobků získala prestižní ocenění Centra Johna Hopkinse.

Avon proti rakovině prsu

Avon bojuje již od roku 1997 proti rakovině prsu. Do celosvětového projektu se zapojil prodejem produktů s růžovou stužkou, které prodávají Avon lady a Avon gentlemani bez nároku na provizi. Výtěžky z tohoto prodeje jsou věnovány na projekty spojené s prevencí a bojem proti rakovině prsu. Mezi nejvýznamnější patří např. sponzoring bezplatné Avon linky 800 180 880, sponzoring vyhodnocování screeningového programu, příspěvky na ozdravné pobyty pacientek a příspěvek 200 korun na vyšetření prsu v projektu Ženy ženám.

Avon v České republice

Společnost Avon začala působit v České republice v únoru 1991. Až do léta 1998 Avon patřil pod centrálu v Německu, nyní je řízen samostatným managementem pro Česko a Slovensko. Společnost se postupně rozrůstá, v současné době se přímému prodeji výrobků Avon věnuje přes 90 tisíc nezávislých Avon Ladies a Avon Gentlemanů, kteří obslouží přes 4,5 milionu zákazníků ročně.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama