reklama

Péče o tělo

Každému z nás dala příroda do vínku jiné tělo, jiné potřeby a jiné problematické partie. Tělesná schránka se sice umí sama regenerovat, ale občas přijdou chvíle, kdy musíme dodat nějaký ten vitamín, pohyb, či kosmetický přípravek. Pokud ovšem jsou naše problémy s nevyhovujícím vzhledem těla obrovské, může přijít na řadu chirurgie nebo neinvazivní metoda v podobě Kryolipolýzy a jiných způsobů odstraňování tuků, vyhlazování vrásek a odbourání celulitidy.

O co vše je třeba pečovat a jak?

Vlasy - Pravidelné návštěvy kadeřnictví, vhodné přípravky, masky
Pleť a kůže - Vhodná hydratace, dostatek tekutin. Návštěvy v kosmetickém salónu, kde pleť vyčistí a doplní výživu. Preventivní čištění pleti doma.
Nehty - Pravidelná úprava a výživa. V případě nedostatku, je třeba doplnit vitamíny.
Rty - Chránit pře UV zářením, mrazem. Mazat a doplňovat hydrataci.
Postava - Pravidelná strava, sport, hygiena.
Zuby - Návštěvy zubařů, dentální hygiena. Vyhýbání se škodlivým vlivům kouření.
Chodidla - Pravidelná pedikura, dostatek hydratace. Péče o nehty, aby nezarůstaly.
Chloupky - pravidelné odstraňování chloupků z míst, kde jsou nevhodné a neestetické. Věčný nepřítel žen v podobě celulitidy se může bát nového vertikálního solária s vibrační deskou, která odstraňuje tuky, tvaruje postavu a zlepšuje lymfatický systém.

Jak řešit problémy?

V dnešní době existují plastické chirurgie, ale také se na trh dostávají neinvazivní metody, které pomohou s problémy našeho těla. Mezi novinku patříOxyJet , který pomocí kyslíku při kosmetickém ošetření omladí vaše tělo bez injekčních stříkaček. Inhalace kyslíku posiluje tělo i duši.
Kryolipolýza dokáže zbavit tělo podkožního tuku a to bezbolestně.
Velmi vyhledávanou službou je IPL, kdy pomocí intenzivního světla zbavíme pokožku nežádoucího ochlupení, zjemní jizvy a z obličeje odstraní žilky, pigmentové skvrny.
Kryoelektroforéza vám navrátí vitalitu. Vypne pokožku, odbourá tuky a pomůže s celulitidou a striemi. Podstatou je destrukce tukových buněn na základě laserového působení. Jedná se o studenou proceduru a nic nebolí.

Genetika a vliv prostředí

Jednotlivé geny už předurčují, jaké budeme mít nehty, vlasy, pleť, zuby, tvar postavy a poměr tuku a svalů. Mnoho z faktorů lze vhodnou péčí a pravidelností vylepšit, nebo dokonce napravit. Naše tělo velkou měrou ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme. Jsme ovlivňováni ovzduším, změnami klimatu, kouřením, pracovním prostředím a životním stylem. Ke krásnému tělu ovšem musí být i psychické zdraví. Nad některými problémy někdy nevyzrajeme, ale je možné zmírnit příznaky.

Vitamíny a pitný režim - zdravý životní styl

Důležitý je příjem vitamínů, což sebou přináší dostatečné konzumování ovoce a vitamínů. Dodáte tělu nejen energii, ale pěkný vzhled pokožky. Pokud nejste milovníci ovoce nebo zeleniny, je vhodné užívat vitamíny, jako doplněk potravy. Je velmi důležité pravidelně jíst a dodržovat některé zásady zdravé výživy. Při správném stravování se staráme o vnitřní orgány a naší energii, aniž bychom si to uvědomovali. Strava by měla být celkově pestrá a méně solená, abychom zabránili zadržování přebytečné vody v těle, což nám může způsobovat otoky.

Mezi další důležitou složku pro organismus je pitný režim. Nedostatek hydratace lidského organismu může být i životu nebezpečné. Kůže nemá dostatek vláhy a dochází k brzkému tvoření vrásek. Je dobré vědět, že je doporučené denně vypít 3 litry vody, ale i potraviny tvoří pitný režim. Například vařená rýže obsahuje až 70 procent vody. Pozor na kávu a čaj, ty naše tělo dehydratují. Rozhodně se nespoléhejme na žízeň. Je třeba pít pravidelně i bez potřeby vody. Pokud nemáte zrovna chuť na vodu, klidně sáhněte po něčem ochuceném. Jen to nesmí být 90 procent vašeho pitného režimu. Ideální je vypít polovinu denní dávky ráno nalačno a během dopoledne. Při zátěži lze režim doplnit i sladkými nápoji a energy drinky.

Nezapomínejte na pravidelný spánek, který je hlavní regenerační procedurou vašeho těla.

Sport pečuje nejen o vnější schránku, ale o vaší kondici

Mezi sportovní aktivity byste měli zařadit kondiční cvičení, jako Nordic walking, K2, Zumba, Aerobic, chůzi, běh, jogging. Při zdravém srdci je snadné udržet i zdravé tělo. Posilováním zpevňujeme svalstvo a zlepšujeme držení těla. Denně bychom měli provádět 30 minut fyzické aktivity. Je jedno, zda si půjdeme zaběhat, a nebo vyjdeme třikrát schody. Rozprouděná krev má blahodárný účinek na kvalitní pleť.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama