reklama

Vichy je francouzská prvotřídní kosmetická značka, která nabízí přípravky pečující o mladou i zralou pleť (např. čisticí gely, omlazující krémy), makeupy, produkty na opalování, vlasovou kosmetiku (šampóny, kúra proti vypadávání vlasů), antiperspiranty a sadu kosmetiky pro muže. Produkty Vichy koupíte v lékárnách.

Historie značky

V roce 1931 podnikatel Georges Guerin pobýval ve městě Vichy, kde podstupoval léčbu následků bolestivého pádu. Během pravidelných koupelí ve vodě z termálního pramene, které mu předepsal primář lázeňského centra doktor Heller, se přesvědčil o výjimečných zklidňujících vlastnostech Termální vody z Vichy. Od tohoto okamžiku začala spolupráce obou mužů, která dala světu zcela nový individualizovaný přístup ke kosmetice - vznikla Société d’Hygiene Dermatologique de Vichy (S.H.D.V – Společnost dermatologické hygieny Vichy), která přinesla nové pojetí čisticích přípravků a přípravků péče o pleť. Voda z pramene Lucas je bohatá na sedmnácti minerálních a třinácti stopových prvků a je nejvíce mineralizovanou vodou ve Francii Tato voda je obsažená ve všech přípravcích Vichy.

Zlomové roky pro Vichy

1931: “Tajemství Vichy”, první kompletní řada přípravků individuální péče o pleť. 1931: „Beauty Milk“, první čisticí mléko v historii kosmetologie. 1937: „Tajemství n°14“, první krém proti celulitidě v historii kosmetologie. 1964: Vichy uvádí na trh první přípravky 9 péče o vlasy, po kterých následují antiperspiranty a krémy na ruce. 1973: Vichy představuje řadu přípravků pro čištění a péči o mastnou pleť Normaderm. 1975: vývoj řady Equalia, první specifická péče na hydrataci pleti.
V sedmdesátých letech minulého století otevírá Vichy deset poboček v Evropě a stává se tak mezinárodní značkou. Dnes působí Vichy po celém světě a produkuje několik kosmetickým řad např. Pureté Thermale, Normaderm, Neovadiol, Liftactiv, Essentielles, které se zaměřují na specifické oblasti péče o pleť.

Laboratoře Vichy

Kosmetické laboratoře Vichy obdržely řadu patentů na přípravky, které pečují o pleť nebo vlasy. Patentován je např. Procystein, což je první komplex aktivních látek schopný snížit produkci melaninu o padesát procent nebo Adenoxine - první komplex aktivních látek účinný proti mimickým vráskám či Pro-Xylane - molekula, která viditelně obnovuje hutnost pleti. Laboratoře Vichy jsou dnes dermokosmetickou značkou číslo jedna v evropských lékárnách a jednou z deseti největších značek skupiny L´Oréal.

Vichy kosmetika pro muže

Kosmetická řada Vichy Homme je určena pro péči o pleť mužů. Laboratoře Vichy se zaměřily na specifičnost mužské kůže a speciálně pro ni vybraly účinné aktivní látky. Složení výrobků řady Homme umožňuje mužům efektivně pečovat o zdraví své pokožky. Mužská pleť je mnohem pevnější než pleť žen, ale každodenní holení ji velice zatěžuje. Průměrný muž se oholí až 16000x za život. Kožní bariéra holené pleti se nestíhá dostatečně regenerovat a bývá poškozená. Pokožka je pak náchylnější na negativní vnější vlivy a je nutno o ni pečovat.

Související články

reklama
reklama
reklama