reklama

Plesové šaty jsou součástí dokonalého vzhledu ve společnosti. Důležitý je výběr látky a propracovanost detailů, které dodávají šatům nezbytný vzhled. Plesová sezóna začíná, je třeba sehnat šaty a zajít do tanečních kurzů.

Jednotlivé styly podtrhují ženskou krásu a vytvářejí dokonalý efekt. Plesové šaty je možné sehnat v půjčovnách, které kromě úpravy, čištění, zmenšování zajišťují veškeré doplňky - bižuterii, kabelky, šály. Salóny dělají vše pro to, aby se v šatech žena cítila dobře a dokonale jí padly.

Oblíbeným modelem jsou saténové společenské šaty s krajkou a korálkovými výšivkami. Většina z nich má odepínací ramínka se zdobením z korálků. Výběr materiálu je velmi pestrý. Můžeme si pořídit taftové, saténové, tylové, ze splývavého saténu a z mnoha dalších.

Jaké si vybrat vhodné plesové šaty? Je dobré obejít si více salónů, abychom si udělali představu. Na zkoušku je dobré si s sebou vzít doprovod. Hlavním kritériem pro šaty je, abychom se v nich cítili dobře. Vybírat si budete nejen barvu, ale i střih.

Večerní róbu můžeme vybírat i z pohodlí domova. V e-shopechje zboží v mnoha barvách a stylech. Je třeba si všímat důkladného popisu zboží. Výměna je možná bez udání důvodu do čtrnácti dnů.

Nejde o obyčejné oblečení. Správně zvolený střih dokáže udělat s postavou divy a věnovat majitelce dostatek sebevědomí. Je třeba důkladně promyslet, který styl se k naší postavě hodí.

Dámy z plnějšími tvary by měly volit tmavé barvy, které opticky zeštíhlují. Větší břicho ukryje empírový styl společenských šatů. Takové jsou pod prsy nařasené a vykouzlí štíhlou siluetu. Korzetové jsou vhodné pro odvážnější dámy, které se nebojí své tvary spoutat do šněrovačky, která působí velmi rafinovaně.

Štíhlé dámy si pak mohou dovolit princesové střihy nebo asymetrické střižení. Barevně se nemusí nijak omezovat. Stříbrné šaty mohou nahradit sexy červené. Měli bychom vždy dbát na luxusní vzhled. Žádné květiny a podobné vzory. Luxusní vzhled šatům dodá originální střih a látka. Vhodným materiálem je satén a krajky, hedvábí nebo organzy.

Dobrou volbou je nemačkavý materiál. V takových šatech se můžeme odvázat i na parketě a nemusíme řešit to, jak bude látka vypadat. Sami o sobě dokonalý vzhled nevytvoří. K tomu, abychom na plese vypadaly neodolatelně, je třeba zvolit vhodný účes, líčení, boty a doplňky.

Jak se starat o plesové šaty?

Vupůjčené šaty bychom neměli nijak upravovat ani prát. O to se odborně postarají salóny, které vědí, co a jak. Vlastní oděv je možné svěřit čistírnám. Je třeba si všímat smlouvy, kde často bývá, že neručí za případné poškození - odpadávání korálků, neforemnost.

Pokud chceme róbu prát doma, musíme používat ty nejjemnější programy a nejnižší teploty. Ta by neměla překračovat třicet stupňů Celsia. Šaty je třeba prát výhradně obráceně. Možností je vložit je do síťky nebo vaku z jemného plátna. Šetrnější k látce budou rozhodně přípravky tekuté.

Pokud to není nutně, neměli bychom prát celé šaty. Pokud se na místech objeví nečistoty, stačí je jemně přetřít vlažnou mýdlovou vodou. Spodek, který bývá často ušpiněný je možné do jemného mýdlového roztoku namočit na několik hodin, pak je jemně promnout a důkladně vymáchat.

Šaty zásadně nežehlíme. Sušit se mají pouze pověšením na vhodné a široké ramínko. V žádném případě šaty nesmí příjí do sušičky.

Související články

reklama
reklama
reklama