reklama

DM - Drogerie Markt je síť oblíbených drogerií v České republice, v níž má desítky poboček. Drogerie kromě kosmetiky prodává parfémy, biologické potraviny, dětskou výživu, potravinové doplňky, krmivo pro psy a kočky a také nabízí možnost vyvolat vaše fotografie.

Filosofie DM

Oficiálně zní takto: "V centru naší pozornosti jsou a)zákazníci, jejichž přání a požadavky ctíme nade vše a jejichž budoucí potřeby předvídáme, b) spolupracovníci, jimž nabízíme možnosti profesionálního i osobnostního rozvoje, c)okolí, ve kterém působíme jako firma vždy příkladně". DM nabízí možnost pravidelného zasílání aktuálních nabídek. Každý den od osmi do sedmnácti hodin je zdarma v provozu zákaznická linka, kam se můžete obracet se svými dotazy. Ve všech pobočkách DM můžete odevzdávat nefunkční elektrospotřebiče, které jste u společnosti zakoupili. V DM si také vlastnotučně můžete zdarma zabalit zakoupené zboží.

DM a testy na zvířatech

Výrobky vlastní značky Dm nejsou testovány na zvířatech. Testy pro DM provádějí nezávislé instituty a dermatologická pracoviště na lidech, kteří se k testům dobrovolně přihlásí. Takto získané údaje mají mnohem větší výpovědní hodnotu než údaje vzešlé z pokusů na zvířatech. DM garantuje, že ani při vývoji a ani při produkci výrobků vlastní značky nejsou a nebyly testy na zvířatech prováděny. Totéž platí pro subdodavatele jednotlivých komponent.

Historie DM

První DM drogerie byla založena v Německu v roce 1973. V roce 1993 byla v Česku otevřena první filiálka - a to v Českých Budějovicích. Roku 2003 u nás drogerie otevřela svou stou pobočku. O rok později DM oslovila novou cílovou skupinu mladých lidí a zavádí vlastní dekorativní kosmetiku doplněnou o atraktivní nabídku módních doplňků - spustila nový komunikační program S-he Stylezone. V roce 2005 drogerie odstartovala Active beauty svět výhod, který odměňuje stálé zákazníky za jejich věrnost. V dalším roce vydává v nákladu 200 tisíc kusů první číslo lifestylového magazínu Active beauty, který je k dispozici zdarma v každé pobočce pětkrát ročně. V témže roce drogerie zahájila iniciativu za lepší životní styl s názvem Žijme zdravěji, který si kladl za cíl umožnit lidem pomalu, avšak trval měnit život k lepšímu. V roce 2008 společnost změnila svůj slogan z původního "Znají moje přání, proto zde nakupuji" na nový "Zde jsem člověkem, zde nakupuji". Další rok se mění podoba věrností programu z nálepek na karty, na níž se sbírá za každých 20 korun jeden bod. Poté si zákazník vybere odměnu v podobě slevové knížky či jiných produktů. Počet poboček drogerie se v roce 2010 přehoupl přes 190. Věrnostní zaregistroval přes 800 tisíc zákazníků.

Související články

reklama
reklama
reklama