reklama

Maybelline je americká kosmetická značka, kterou v roce 1915 založil chemik T. L. Williams. Společnost vlastní L'Oréal. Hlavním sloganem značky je „Možná se tak narodila. Možná je to Maybelline“. Nabízí řasenky, oční stíny, pudry, mejkapy, rtěnky, laky na nehty a další dekorativní kosmetiku.

Historie značky

Zakladatel pojmenoval značku po své sestře Maybel, která ho původně přivedla na nápad vyrábět a prodávat snadno použitelný přípravek pro ztmavení očních řas. V roce 1917 společnost zahájila prodej svého prvního výrobku Maybelline Cake Mascara. Šlo o první moderní přípravek oční kosmetiky pro každodenní použití. Tato řasenka, jejíž propagace a prodej probíhaly výhradně poštou, byla veřejností přijata natolik dobře, že se po ní ženy začaly ptát v drogeriích. Ve 30. letech Maybelline svoji obchodní činnost rozšířila o tužky na obočí a oční stíny. Maybelline nabízelo speciální deseticentové balení řasenky Maybelline, které se distribuovalo do drogerií a dalších obchodů. Tím se distribuce Maybelline významně rozrostla z původního výhradního prodeje poštou na objednávku na maloobchodní prodejny v celé zemi.

V 60. letech začala značka prodávat voděodolnou řasenku Ultra Lash Mascara. Zakoupila ji společnost Plough Inc. a vedení se do hlavního sídla Plough v Memphisu ve státě Tennessee. Zrodil se plán moderního výrobního a distribučního zařízení. 70. léta znamenaly pro značku úspěšné expandování do dalších kategorií kosmetiky: produkty pro tvář, [[http://zena.centrum.cz/zdravi/domaci-lekar/clanek.phtml?id=720295 ]]rty a nehty. Maybelline také vytvořila Great Lash, řasenka na bázi vody, a začala úspěšná éra tohoto produktu. V současné době jde stále o nejlépe prodávanou řasenku na trhu, každou sekundu a půl se prodá jeden výrobek. Její úspěšné složení je přísně hlídáno. V 90. letech značku zakoupila společnost L’Oréal a následoval přesun do New Yorku.

Maybelline dnes

Maybelline New York je kosmetickou značkou číslo jedna v globálním měřítku a lze se s ní setkat ve více než devadesáti zemích na celém světě. Produkty lze spatřit prakticky v každém významnějším maloobchodě v USA orientovaném na masový trh. Jde o drogerie, obchody se zlevněným zbožím, supermarkety a specializované obchody s kosmetikou. Výrobní a distribuční středisko se rozrostlo na zhruba 93 tisíc metrech čtverečních a zaměstnává cca dva tisíce lidí.
Jakožto vyhlášená autorita pro barvy udává Maybelline New York svými výrobky trend pro sezonní barevné škály v těch nejžhavějších odstínech každého ročního období. V současné době se značka soustřeďuje na to, aby v ženách posílila pocit jejich vlastní hodnoty a krásy, aby si uvědomily svoji individualitu a potenciál, aby je inspirovala a podněcovala.

Související články

reklama
reklama
reklama