reklama

Fritéza na jednu lžičku oleje

Fritovací hrnce už umí smažit zdravě a úsporně - na jednu lžičku oleje

Foto: philips.cz

Fritovací hrnec je praktickým pomocníkem do domácnosti. Ušetříme čas, jídlo nenasákne tolik oleje a bude zdravější. Na trhu se už loni objevily fritovací hrnce pro zdravé smažení. Stačí jedna lžička a zlatavě propečené hranolky jsou na světe.

Ve fritézách se doba přípravy zkracuje a potraviny jsou rovnoměrně osmažené. Pokud se chystáme o vánočních svátcích smažit řízky pro celou rodinu, určitě budeme vděční za čas, který díky těmto elektrospotřebičům ušetříme.

Na trhu se prodávají tři typy. Prvním je fritéza se skrytým topným tělesem. Druhým typem je přístroj s topným tělesem ponořeným v oleji a třetím druhem je rotofritéza. Jde o poslední novinku fritovacího hrnce, který má nakloněné dno a rotující koš. Kromě rovnoměrného smažení ještě uspoříme olej.

Upravovat potraviny tak můžeme v obsahu půl litru až čtyři litry, v případě největších hrnců. Je třeba uvážit, jak velkou fritézu jsme ochotni snášet v kuchyni, aby nepřekážela. Pro snadné čištění jsou výhodou odnímatelné části. Některé kusy se dají jednoduše vložit do myčky.

Funkce, které by neměly chybět, jsou kontrolka ohřevu, tepelná pojistka, filtr pachů a tuku na víku a filtr oleje. Ten bývá pevnou součástí fritézy, nebo je do ní vložený volně a dá se pohodlně vyndávat. Dalším typem číštění je papírový filtr, který nebývá moc praktický a byl součástí starších modelů. Mnoho zákazníků si chválí trubičky na vypouštění oleje, prostor pro uschování elektrické šňůry nebo lapač vysrážených par.

Tefal AH 900037 ActiFry Family

Novinka za čtyři tisíce pět set korun zajistí zdravé a chutné fritování. V jednom kilogramu hranolek se používá lžíce oleje. Jde o největší inovaci fritování všech dob s kapacitou jeden a půl kilogramu. Součástí je digitální displej s timerem, patentovaná lopatka a unikátní tepelné impulzy. V elektrospotřebiči je možné připravovat i maso, zeleninu a omáčky. Čištění je rychlé a snadné. Většina částí jde vložit do myčky. Uvnitř je nepřilnavá nádoba, která je ovládaná funkcí autostop. Fritéza je vhodná na všechny druhy oleje. Po zkušenosti vím, že stejný výsledek zdravých hranolek získáme úplně jednoduše za použití horkovzdušné trouby.

DeLonghi F 34518 Coolzone

Smažení na oleji a sádle můžeme vyzkoušet už za dva tisíce pět set korun. Kapacita oleje je tři litry. Tlačítko Lard Function umožní smažení na sádle. Cool Zone je prostor pod topným tělesem, kam padají zbytky smažení a nedochází tak k jejich přepalování. Olejový filtr je snadno vyměnitelný. Digitální displej ukazuje nastavení času a teploty. Nechybí ani počítadlo smažících cyklů s indikátorem oleje a světelná kontrolka připravenosti se zvukovým signálem. Easy Clean System pro vypouštění oleje usnadňuje čištění. Pokud není topné těleso na místě, automaticky se přístroj vypne.

Eta 1172 90000

Za tisíc pět set korun koupíme fritézu, která kromě topného tělesa zvládne očistu v myčce. Jde o nižší třídu, ale s kvalitním nepřilnavým povrchem, pachovým a tukovým filtrem. Tento český výrobek má topnou spirálu ponořenou do oleje. Rukojeti jsou tepelně odizolované a nepřehřívají se. Světelná signalizace oznámí, že je fritovací hrnec připravený k práci. 

 

 

 

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama