reklama

Doplňky do kuchyně

Pro přípravu jídla existuje na trhu mnoho originálních kuchyňských doplňků, které si poradí s přípravou, dochucováním a servírováním jídla. Kromě elektrických spotřebičů si můžeme koupit různé podnosy, minutky, prostírání nebo menážky, které podtrhnou celkový design prostoru.

Pokud začneme uskladněním potravin, je možné kuchyni vybavit dávkovači na potraviny, kávu a cukr. Jde o nádoby s mechanismy, které odměří přesnou dávku požadované ingredience. V mnoha domácnostech najdeme různě velké dózy, ve kterých se dají potraviny velmi dobře skladovat v suchu a mít v nich nějaký systém.

Ikea nabízí sestavené kuchyně, které obsahují mnoho prostor pro tzv. inteligentní ukládací systém, kde jsou zabudované poličky, šuplíky nebo přihrádky na jednotlivé dózy na těstoviny nebo koření.

Pro koření je důležité uskladnění ve tmě, v suchu a hermeticky uzavřené, aby neztratilo aroma. K tomu slouží speciální poličky na koření s neprůhlednými kořenkami. Abychom měli čerstvě namletý pepř, musí být na našem stole mlýnek. Je jedno, zda budeme používat mechanický nebo elektrický mlýnek na koření.

Tescoma je společnost, která se specializuje na výrobky, které mají ženám čas v kuchyni co nejvíce zkracovat a práci velmi usnadňují. Na internetovém obchodě je mnoho moderních a originálních doplňků do kuchyně. Pro uchování čerstvých potravin poslouží hermeticky uzavíratelné sáčky nebo sponky pro bezpečné uzavření načatých sáčků.

K přípravě jídla jsou kromě kuchyňských robotů a mixérů, rychlé a účinné tyčové mixéry. Snadno s nimi uvaříme krémovou polévku a nemusíme ji sundávat z plotny. Pro krájení a porcování bychom měli mít i vhodné nože, které jsou určené k vykosťování, sekání a také nože na zeleninu. Všechny nože včetně sekáčku uskladňujeme v bloku na nože, které se vyrábějí dřevěné, keramické nebo silikonové. Pro jemně nakrájenou klobásu a uzeninu sáhneme pro nářezáky. Mohou být mechanické nebo elektrické.

Pokud se chystáme péct, nesmějí ve správné kuchyni chybět plechy. Měli bychom mít různě velké. Dále je dobré mít několik velikostí zapékacích misek, formy na bábovky, dortovou formu nebo formy na biskupský chlebíček.

Nejen k vaření, ale i k pečení potřebujeme vhodné kuchyňské nářadí v podobě naběraček, lžic s otvory, nálevek na šťávu, cedníky, struhadla a mnoho dalších doplňků do kuchyně.

Jídlo, které je připravené s láskou si zaslouží kvalitní prostírání. Na trhu jsou v mnoha barvách, materiálech, tvarech a vzorech. Mezi oblíbené prostírání patří bambusové nebo korkové. Na stole rozhodně nebudou chybět ani menážky, které by měly obsahovat, slánku, pepřenku a popřípadě tekuté koření, ocet nebo olivový olej.

Deset moderních doplňků, které nesmí v kuchyni chybět

Teploměr:

Výborný pomocník pro přípravu pečených mas v celku. Díky digitálnímu teploměru, který je možné mít v mase zapíchnutý po celou dobu pečení, dosáhneme šťavnatého a růžového roastbeefu, nebo křupavé krůty.

Minutka:

Mnoho žen má časovač už nejen na troubě a varné desce, ale určitě nezaškodí mít v kuchyni buď digitální nebo mechanickou minutku, která pomůže udělat dokonalé vejce do skla.

Skládací struhadlo:

Jde o čtyřhranné struhadlo s jemnou a hrubou stranou z nerez oceli. Struhadlo je možné složit do plochého tvaru a tím ušetřit místo v kuchyni.

Silikonový vál:

Vyrábí se v mnoha rozměrech, díky měkkosti, je možné ho srolovat nebo přeložit a uklidit do šuplíku, kde nezabere hodně místa. Na válu jsou vylisované kruhy a tvary, které nám pomohou dobře vykrojit těsto, aby pasovalo do formy.

Zmrzlinovač:

Jde o malý elektrický spotřebič, který z jogurtu, smetany a čerstvého ovoce vykouzlí během pár minut zmrzlinu, která se už nemusí ukládat do mrazáku.

Kráječ na ananas:

Je to plastový nebo nerezový přístroj, který mechanicky připraví plátky ananasu bez slupky a tvrdého středu. Je určený pro středně velké dvoukilové ananasy. Oddělenou slupku můžeme použít pro podávání míchaných nápojů.

Hmoždíř:

Snadno připraví čerstvou směs sušeného koření, nebo precizně rozdrtí bylinky pro přípravu pravého pesta.

Pečící papír a fólie:

Pokrmy pečeme zdravě a zachováme jim vitamíny a dostatek šťávy.

Rozprašovač na olej:

Nádoby různé velikosti, které mají rozprašovač. Díky nim bude v pánvi nebo salátě minimum oleje, který bude dobře rozprostřený.

TEO:

Elegantní konvice pro přípravu a podávání čaje nebo kávy. Součástí balení je i návod na přípravu nápojů. Díky pumpovacímu systému vytvoří dokonalou pěnu.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama