reklama

Kuchyně

Kuchyně a jídelna. Často je přirovnáváme k srdci bytu. Moderní kuchyně poslední doby zaznamenaly obrovský vývoj. Ten je daný jednak novými technologiemi přípravy jídla, tak technologiemi, které vylepšily jak vlastnosti materiálů nábytku a vybavení, ze kterého kuchyň zařizujeme, tak pohled na kuchyň jako takovou.

Mnoho majitelů bytů (a také developeři, kteří staví nové byty) dnes kuchyň integrují do společenské zóny bytu. Kuchyně se tak stává nedílnou součástí obývacích prostor, řešených jako „open space“. Otevřená místnost, která slouží jako společenský prostor, rozdělený polopříčkami, nebo jen nábytkem, kde kuchyně volně navazuje na jídelní a obývací část.

Někomu takové řešení naprosto vyhovuje. Mnoho lidí ovšem dává přednost odděleným kuchyním, spojeným s jídelnou, nebo kuchyním, vybaveným jídelním stolem. S ohledem na tyto názory musíme přistupovat i k řešení a vybavování kuchyní spotřebiči i nábytkem.

Z hlediska dispozičního řešení rozeznáváme několik typů kuchyní, od kuchyňského koutu, přes kuchyň, kuchyň s jídelním stolem až po obytnou kuchyni (často s pracovním koutem, vybaveným počítačem).

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama