reklama

Osobní diagnostické váhy pomohou s dietami

Vánoce a svátky se velmi často spojují s přebytečnými kilogramy. Zkuste si nadělit pod stromeček moderní diagnostickou váhu

dieta
dieta | Foto: Isifa/Thinkstock

Vánoce a svátky klidu s sebou také přinášejí přebytečná kila, která jsou důsledkem cukroví a bramborových salátů. Snad jen člověk s velmi rychlým metabolismem se nemusí bát po vánocích stoupnout na váhu. Pokud si letos dáme novoroční předsevzetí, že shodíme nějaké kilo, osobní diagnostické váhy by nám mohly ušetřit zbytečné nervy.

Pokud to myslíme s hubnutím vážně, je třeba mít doma přesnou váhu. Dnes je na trhu velká nabídka a je velmi těžké se v ní orientovat. Odlišují se způsobem snímání. Nové funkce dokážou zjistit nejen hmotnost, ale množství tuku, vody a svalů v těle. V obchodech najdeme velmi levné kusy, ale také opravdu designové a technické skvosty.

Můžeme vybírat z těchto typů - váhy klasické mechanické, digitální mechanické, digitální čtyřbodové, digitální víceúčelové a digitální jednobodové. Prohlédněte si námi zvybrané produkty.

TANITA Body Composition Monitor BC - 543

Jedná se spíše o počítač než váhu. Než cokoliv změří, potřebuje zadat některá důležitá data jako je výška, věk, pohlaví. Přidělí každému členu rodiny vlastní číslo. Pak už jen před vážením stačí zmáčknout přidělené číslo a vše udělá Tanita za vás.  Při procesu počítání musíte stát na váze bez ponožek. Vše probíhá na základě odporu vodivosti nepatrného elektrického proudu. Dokáže si poradit i s dětskou váhou. Dozvíme se, kolik kalorií potřebujeme pro výměnu látek, procentuální množství tělesné vody nebo svalové hmoty. S přesností zaměří sto gramů. Cenově se pohybujeme kolem čtyř a půl tisíce korun.

Beurer diagnostická váha BF100

Přesně měří pomocí osmi elektrod. Pro lepší přehled můžeme odejmout velký displej. Po změření přístroj vyhodnotí detailní analýzu těla včetně grafického vyjádření. Čtyři elektrody slouží pro dolní část a zbylé čtyři pro horní část těla. Dokáže rozpoznat kromě tuku, vody, svalů také tíhu kostí. Do paměti se vejde deset uživatelů a u každého třicet měření. Maximální zatížení u tohoto typu je sto padesát kilogramů s přesností hmotnosti na sto gramů. Hodnoty je možné pomocí USB uschovávat v počítači. Cena této váhy je necelé čtyři tisíce korun.

ADE Tělesný analyzér s MP3, váha MELODY BA 913

Součástí přístroje za cenu necelé dva tisíce je SD karta. Jde o kvalitní německý výrobek z pevného bezpečnostního skla. Tento přístroj dokáže určit ideální váhu pro konkrétní případy. Dále majitelé zjistí procento tělesného tuku a vody v těle. Paměť dokáže zaznamenávat dvanáct uživatelů. Senzory indikují přetížení a potřebu výměny baterie. Maximální možná hmotnost na této váze je sto osmdesát kilogramů s přesností na sto gramů. Součástí balení je i síťový adaptér.

Syn vrbětické oběti: Otcova smrt možná nebyla zbytečná. Ti, kdo by měli mluvit, mlčí | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama