reklama

Zahrát Saxanu a zemřít. Roli čarodějnice jí nikdo neodpáře. V životě prožila tragédie

Petra Černocká si v osmnácti letech zahrála Saxanu ve snímku Dívka na koštěti a tato role ji provází celý život. Zpěvačka říká, že neuplyne den, aby jí filmovou postavu někdo nepřipomněl. I když ji na ulici poznává každý a mohlo by se zdát, že si žije pohádkový život, potkaly ji ale dvě tragédie.

Prohlédnout grafiku
Foto: ČTK

Petra Černocká vystudovala na konzervatoři operní zpěv a hru na klavír. Protože jí přišla klasická hudba příliš konzervativní, nastoupila po ukončení školy do divadla Semafor. Rolí Saxany z filmu Dívka na koštěti v roce 1971 se zapsala do hlubšího povědomí mnoha lidí, mimo jiné i díky písni z této české komedie. Hlavní profesí byl pro ni vždy zpěv, bodovala hity Koukej, se mnou si píseň broukej nebo Píseň na pět řádků. 

V pořadu Třináctá komnata České televize promluvila o obtížných obdobích svého života. Prvním bylo úmrtí maminky v době, kdy bylo Petře deset let. Druhé ji potkalo v jednadvaceti letech, když přišla o syna. 

Podívejte se do galerie na život zpěvačky a herečky, která 24. listopadu oslaví 72. narozeniny. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama