reklama

Po čem zhoustnou řasy? Někdy i po chlebu!

Kouzelný pohled s dlouhými a hustými řasami získáte díky pravidelné péči. Pomohou přírodní oleje i speciální kosmetika.

Foto: Isifa/Thinkstock

Neexistuje asi nic, na čem by se všichni tak shodovali: dlouhé husté řasy jsou krásné. Ne každý je ovšem má. Ale i ti (ty), kterým je příroda nenadělila, s tím mohou něco dělat.

Jistě, řasenka pomůže, ale sen každé ženy je se nelíčit, a přesto vypadat nalíčená. Kvůli tomu zkouší nejrůznější metody prodlužování řas, které jsou většinou finančně náročné nebo nezdravé pro oči. Tento zákrok může vyvolat alergie, a když se jednou rozhodnete řasy již nedoplňovat, ty původní budou pravděpodobně poškozené. Po krátkém  období "mrkací panenky" nastane opačný proces: i ty původní  řasy jsou pak oslabené či krátké nebo dokonce vypadnou úplně. A jste na tom hůř než předtím.

Projezte se k hezčím řasám

Řasy chrání oko před vniknutím nečistot, prachu či malého hmyzu a zabraňují tak jeho poškození. Stavbou i složením podobají chlupům a vlasům a stejně tak se po čase obnovují. Rostou sice pomaleji - o půl až jeden centimetr během dvou až tří měsíců, ale ale proces obnovování je rychlejší - vypadnou už přibližně za dva týdny.  Potom pro folikul - cibulku, z níž vyrůstají - začne období klidu, dokud celý proces nezačne znovu.

Doporučujeme: Trend, který nebolí: Silné obočí

Pokud jste blondýna či rusovláska, máte pravděpodobně řasy nevýrazné, a kolikrát ani brunetky nemají vyhráno. Špatná péče o řasy či chybná volba kosmetiky mohou způsobit, že se řasy lámou a jsou poničené. Když dojde k poškození, lámání nebo ztrátě řas, je třeba doplnit vitamíny, především betakaroten, vitaminy E, B-komplex, B12 a panthenol.

Bohatým zdrojem těchto vitaminů, ale i nezbytných minerálů, jsou semínka, celozrnné pečivo, slunečnicový a olivový olej. Ty obsahují nenasycené tuky, které přispívají k tvorbě keratinu - proteinu, ze kterého se z 90 procent skládají vlasy, řasy i nehty, důležitý je i přísun proteinů.

Pomůže jen denní péče

O řasy bychom se měly starat i zvnějšku. Stačí dodržovat několik základních pravidel.

  • Odlíčení každý večer: Absolutní základ. Řasy mají větší tendence se lámat, pokud na nich přes noc zůstává řasenka. Po celodenním shonu je navíc stěžejní i očí nechat odpočinout a sundat z nich nánosy líčidel. Součástí odličovačů bývají vyživující látky např. vitamín A, E, F, kolagen, ceramidy či výtažky z aloe vera, které zpomalují proces stárnutí a zabraňují lámání. Zapomeňte na odličování tělovými mléky - většinou dráždí.  Pořiďte si speciální přípravky, které zaručí dokonalé a jemné odstranění líčidel..
  • Kupujte kvalitní kosmetiku: Levné řasenky a krémy mohou poškozovat oční okolí i samotné cibulky řas. 
  • Pomáhá speciální výživa: Vyživovat můžete pomocí ricinového či panenského olivového oleje - recept našich babiček - který vetřete po odlíčení do řas. Při večerním ošetření pleti můžete také vetřít až ke špičkám řas krém, sérum nebo emulzi. Dejte si však pozor, aby přípravek nevnikl do oka. Rychlejší i bezpečnější bývá bezbarvá průhledná výživná řasenka. 
  • Napravení škod: Existují i speciální séra pro růst a zhuštění řas. Zvolte přírodní sérum bez konzervantů  a mějte trpělivost. Účinek se při každodenní aplikaci dostaví většinou až po měsíci. 

Podpořte růst

Pokud vás tedy trápí krátké řasy nebo vám padají, což může být způsobené hormonálními změnami či nemocí, zkuste některá přírodní séra pro jejich opětovný růst.

Jedním z předních výrobců, který se specializuje na řasy, vlasy a obočí, je prémiová kosmetika z USA RevitaLash, jejíž sérum na řasy se vyznačuje složením ze směsi peptidů a rostlinných výtažků. Tento přípravek byl navíc vyvinut očním doktorem, který jej chtěl darovat své ženě zotavující se z rakoviny, tudíž se nemusíte obávat, že by vám nějak uškodil.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 kosmetických vychytávek, které vám zpříjemní léto

8 špatných návyků, kvůli kterým předčasně stárneme

Proč je skvělé mít velký zadek: Kvůli inteligenci

Macaulay Culkin se vyjádřil k odstranění Trumpa v Sám doma 2. Podpořil bizarní nápad | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama