reklama
  • Wiki
  • Bachova květová terapie

Každý léčitel je originál a mnozí z nich přichází s vlastními metodami na vyléčení. Některé z takových praktik jsou pouze drobné nuance, jiné tvoří ucelené soubor. Mezi ně patří Bachova květová terapie nazvaná podle londýnského lékaře Edwarda Bacha (1886-1936), původním povoláním chirurg - traumatolog. Na léčitelskou dráhu se vydal v důsledku hledání svého ohroženého zdraví. Pracoval ovšem nejenom léčitelským způsobem, jeho práce na poli lékařské vědy přinesla světu účinná očkovací séra.

Základem metody pojmenované po tomto muži je celkem 38 výtažků z různých květů a rostlin. Esence z těchto produktů, je hlavní filosofií metody, harmonizují tělesné a duševní procesy, podporují pozitivní energie a potlačují proudy, které negativně působí na konkrétního člověka. Mezi nesporné výhody Bachovy květové terapie patří skutečnost, že - jak tvrdí zastánci metody - evt. nesprávně zvolené esence nemohou mít vedlejší škodlivé účinky, protože je tělo energeticky nepřijme.

Přípravky terapie jsou voleny vždy individuálně na určité druhy poruch, existují také soubory vhodné pro určité druhy lidí, jsou to pak třeba "Školní esence", "pomoc při dietě", kompozice vhodné při těhotenství a porodu. Bachova květní terapie není vhodná pouze pro humánní pacienty, existují totiž i přípravky pro zvířata. K aplikaci konkrétních esencí přistoupí terapeut po tzv. "konzultačním rozhovoru" , díky němuž pozná emocionální vzorce v jednání určitého klienta. Tak by se měl poznat "kořen problémových emocí" a podle něho jsou voleny příslušné vhodné esence. Klient získá "užívací lahvičku" a dále postupuje podle instrukcí.

Esence se užívají různým způsobem. Například tzv. "Rescue kapky" se aplikují tak, že čtyři kapičky přípravku se dají do sklenky vody a poté se pomalu popíjí. Přípravky "terapie" je možné mít i ve spreji, ten se pak stříkne do úst nebo na zápěstí.

Bachova květová terapie se rozšířila do mnoha zemí světa a vzhledem k tomu se kolem ní rozvinula rozsáhlá síť výrobců a prodejců. Mimo to existují i samostatná školící střediska a můžeme se s ní seznámit ve velkém počtu odborných knih. Prostředky k léčbě pomocí této metody je možné získat u certifikovaných terapeutů, kteří byli vyškoleni odborníky. Mnohé z nich nabízí i internet a specializovaná obchodní místa. Do určité míry souvisí tento systém s homeopatickou léčbu, ale nelze ho s ní zaměňovat.

Související články

reklama
reklama
reklama