reklama

Najděte konečně správnou řasenku a naučte se ji nanášet

Najít řasenku, která by vám vyhovala ve všech ohledech, je skoro stejně těžké jako najít toho pravého muže. Poradíme vám, podle čeho ji vybírat i jak s ní nejlépe zacházet.

Foto: Žena

Najít řasenku, která by vám vyhovala ve všech ohledech, je skoro stejně těžké jako najít toho pravého muže. Posvítili jsme si proto nejen na ty nejlepší produkty na trhu, ale i na to, podle čeho ji vybírat a jak s ní správně zacházet. Díky našim trikům budete mít pohled jako hollywoodská hvězda.

Dlouhé řasy jsou symbolem krásy už od dob antického Řecka a Říma. Vzpomeňte si například, jaké řasy má na všech obrazech taková Kleopatra. Není potom divu, že řasenka je nejprodávanějším kosmetickým produktem na světě - spousta žen by bez ní ani nevyšla na ulici. 

Spousta žen ale přitom stále hledá tu pravou. Zkoušejí stále další a další, přičemž jednou jim nevyhovuje její struktura, jindy štěteček, ta, která by byla dobrá zase není voděodolná, případně prostě nevědí, jak ji správně nanášet.

Umění kombinovat

Určitě jste si i vy už někdy řekla, že by bylo fajn zkombinovat účinky a vlastnosti dvou řasenek do jedné, že tak by vznikla ta vaše vyvolená. Řešení jste v tu chvíli měla na dosah ruky. Věřte, že málokterý světový vizážista si vystačí jen s jedinou řasenkou. Takže proč byste i vy nemohla používat řasenky dvě? Nebo třeba tři?

Je totiž pravda, že při výběru řasenky se často musíte rozhodnout, zda chcete řasy prodloužit, natočit nebo oddělit. Snad neexistuje řasenka, která by svedla všechno najednou. Hustý kartáček řasám sice dodá objem i délku, ale zase je může slepit. Proto byste měla mít v záloze ještě takovou řasenku, která má úzký kartáček jen s několika plastovými nebo gumovými štětinami, které jsou přímo stvořené pro to, aby vám řasy oddělily.

Nebojte se barev

Možná byste se divila, ale spousta celebrit používá barevné řasenky, které mimochodem zase přicházejí do módy. Zní to sice trochu šíleně, ale divila byste se, jak přirozeně může vypadat taková tmavě fialová, klidně nanesená jen na konečcích řas. Například modelky Donny Karan měly dokonce neonově růžové řasy i linky (obojí od značky Mac), ale uznáváme, že to už je opravdu extrém. 

Čtěte také: Trendy v líčení - podzimní, barevné a sexy

Rozhodně však zapřemýšlejte nad hnědou. Spousta žen, především těch, které patří ke světlejším typům, totiž nosí jedině černou řasenku a netuší, že jejich obličej díky ní vypadá až moc přísně a agresivně. Hnědá řasenka by přitom vypadala mnohem přirozeněji, avšak řasy by s ní byly úplně stejně přirozené.

Barevné řasenky vyrábí například značky jako Sephora, Korres nebo třeba Dermacol.

Vrstvěte i šetřete

Hnědou řasenku však můžete i chytře zkombinovat s černou: Černou naneste od kořínků zhruba do dvou třetin délky řas a konečky přetřete hnědou. Řasy budou vypadat krásně dlouhé a výrazné, ale přitom skoro nebude poznat, že je máte nalíčené.

Mimochodem, proč myslíte, že mají všechny celebrity tak krásně dlouhé a husté řasy? Jistě, spousta z nich nosí umělé, nebo je mají prodloužené, ale spousta z nich prostě jen řasenku vrství. Nepřemázne řasy jen jednou, ale rovnou třikrát. Pak ale samozřejmě musí přijít na řadu již zmíněný oddělovací kartáček. 

S tím se navíc skvěle líčí řasy v koutcích očí, případně spodní řasy, na nichž velké množství mascary nikdy nevypadá dobře. Pokud nejste vyloženě milovnicí silného líčení, klidně si spodní řasy nemalujte vůbec, nebo třeba jen na večírek. Alespoň se vám nebudou zbytečně rozmazávat pod okem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Boj s pigmentovými skvrnami: Jak se jich zbavit?

10 dobrých rad, jak skutečně začít cvičit

Kolik kalorií ukrývá hamburger? Celebritám je to jedno!

Klaus: Bát se covidu je srabácké, žijeme v bláznivé době, bojíme se víc lidí než virů | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama