reklama

5 diet, které zaručeně fungují!

Připravili jsme pro vás 5 diet, které budou fungovat. Vrhněte se na novoroční předsevzetí!

Foto: Thinkstock

Přemýšlíte nad tím, že byste po Vánocích měli shodit nějaké to přebytečné kilo? Nebo se chcete vrhnout na jedno z nejčastějších předsevzetí a prostě už konečně zhubnout? Připravili jsme pro vás 5 diet, které fungují.

Existuje celá řada způsobů, které vám pomohou zbavit se přebytečného tuku. Ať už je to dělení stravy, keto dieta nebo krabičková dieta či jiné. Které jsou ty nejúčinnější?

Dieta podle krevní skupiny

Podle všeho by vám mělo pomoci rozdělení do krevních skupin. Historicky je každá z nich utvářena jinými stravovacími návyky. Rozděluje se následovně:

  • skupina 0 - lovci
  • skupina A - zemědělci
  • skupina B - kočovníci
  • skupina AB - směs kočovníků a zemědělců.

Z toho je velmi složitě odvozeno, co by které skupiny měly jíst, aby se navrátily ke kořenům svých předků a vyvážili svoji stravu. Tím docílí, že jejich metabolismus bude pracovat správně a harmonicky.

Více ZDE >>

OMG dieta

S touto metodou přichází Paul Khann a na první pohled popírá dosavadní pravidla zdravého stravování. Respektuje stravování pouze 3x denně a veškerá potrava musí obsahovat hlavně bílkoviny. Vyhnout se musíte některému ovoci, které zpomaluje spalování.

Náš tip: Poznejte své geny a začněte hubnout podle DNA a krevní skupiny!

Dieta povoluje sníst jen 120 g sacharidů denně. Je třeba si dát pozor i na některou zeleninu s vysokým obsahem sacharidů, kterou je například brokolice. Nejdůležitější částí dne je snídaně, před kterou by mělo následovat cvičení s prázdným žaludkem. Svačiny bychom měli zcela vynechat. Argumentem je, že právě v tuto dobu se nejvíce hřeší. Kvalitní jídla plná bílkoviny a s nízkým obsahem tuku našemu tělu dodají dostatek energie na celý den.

Více se o OMG dietě dozvíte ZDE >>

Krabičková dieta je správný krok

Když se na celý koncept podíváme, jde o nejlepší metodu hubnutí. Bílkoviny, tuky i sacharidy jsou vyvážené a dostáváme do těla přesně tolik potravy, kolik potřebujeme pro běžný den. Funguje na principu spočítané stravy. Kdy při redukci máme jíst okolo 5 200 kJ za den.

Chcete zhubnout? Zeptejte se on-line doktora Suchánka >>

Velkou výhodou je, že se tohoto způsobu hubnutí chytly některé firmy a nabízejí dovoz jídla až domů, ovšem za nemalé peníze. Když se na to ale podíváte ze stránky pestrosti stravy, za cca 230 Kč máme 5 plnohodnotných jídel na den, nejste schopni za takové peníze uvařit. Takže ve výsledku je to dost peněz, ale v domácnosti projíme i víc a těch zbytků. Navíc ten komfort, že máte navařeno na celý týden.

Čtěte také: Diety: Která je pro vás nejhorší?

Stejně tak si můžete podobně chystat jídlo i doma. Chce to po ruce kalorické tabulky, váhu, naučit se převádět jednotky a můžete se do domácí krabičkové diety pustit sami.

Zaujala vás tato dieta? Více se o ní dočtete ZDE >>

Dukanova dieta

Populární pro miliony Evropanek. Zásadní výhodou je, že nemusíte hladovět. Hodí se pro ty, kteří si rádi dopřejí maso, mléčné výrobky, zeleninu a nejí moc sladké.

Autorem diety je doktor Pierre Dukan. Dieta je rozdělená do čtyř fází, z toho dvě jsou redukční. Strava je složená především z bílkovin - libové maso, ryby, vejce, nízkotučné mléčné výrobky. V druhé fázi se bílkovinová strava kombinuje se zeleninou. Každá fáze trvá různý počet dní. Jednotlivě se rozdělují na: útočnou , proplouvací, upevňující a stabilizační fázi.

Další informace o Dukanově dietě se dočtete ZDE >>

Atkinsova dieta

Doporučuje vysoký příjem živočišných bílkovin a tuků, proto bychom podle ní měli konzumovat maso, mléko, vejce, olivový olej, čokoládu a mléčné výrobky. Naopak zakazuje potraviny s vyšším obsahem ovoce a zeleniny.

Jde o vědeckou metodu Dr. Atkinse, jak přepnout metabolizmus ze spalování uhlohydrátů na spalování tuků. V podstatě tělo zahltíme masem a tučnými výrobky, dáme mu signál, že nemusí ukládat, má jich dost a organismus donutíme začít spalovat. Podobně funguje i ketodieta.

Více o Atkinsově dietě si přečtete ZDE >>

Kolik diet už jste za svůj život vyzkoušeli? A která z nich byla ta nejúčinnější a naopak, jaká vám spolehlivě přivodila JOJO efekt? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 největších dietních chyb

6 věcí, co ovlivní umělé oplodnění

Zařídíte si, aby vám rozuměl váš pes? Tady je návod!


Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama