reklama

Každodenní péče o pleť je samozřejmostí a maska na obličej pak třešinkou na dortu. Je účinným a nenáročným pomocníkem pro zachování krásné pleti. Vyčistí póry, odstraní všechny nečistoty z pleti a zanechá vláčnou a zdravou pokožku. Navíc budete vypadat svěže a váš obličej se rázem rozjasní.

Masky podle typu konzistence

Tvrdnoucí - jako masky z hlíny
Měkké - jako krém
Gelové - ty vytvoří po zaschnutí tenkou vrstvu odstranitelnou na jeden tah

Domácí masky na pleť

Dnešní nabídka v obchodech nám dává vybrat z nepřeberného množství masek různých značek a typů. Stále častěji jsou k dostání masky vyrobené na přírodní bázi, které nedráždí pokožku a eliminují alergické reakce. Oblíbená je i bahenní maska z Mrtvého moře. Masky na obličej se ale dají připravit i doma ze zcela dostupných surovin.

Známý domácí zázrak na pleť je tvaroh. Smíchejte polévkovou lžíci tvarohu (můžete naředit kapkou mléka) a dvě lžičky medu. Po dvaceti minutách opláchněte. Vaše pokožka bude pružná a krásně vyhlazená.
Na suchou pleť je ideální maska z banánů. Rozmělněte jeden banán na kaši a rozmíchejte v ní vaječný žloutek a dvě lžičky panenského olivového oleje. Vše pak důkladně smyjte po čtvrt hodině.
Na vrásky je účinná jablečná maska plná vitamínů. Nastrouhané jablko i se slupkou smíchejte s polovinou lžičky skořice a nechte na obličeji a krku působit dvacet minut.

Jako jednoduchý a šetrný peeling použijte mletou kávu smíchanou s krémem, který denně používáte. Po dvaceti minutách ji smyjte. Vaše pleť bude krásně rozzářená a zbavená starých buněk.
Ananasová maska bojuje proti toxinům na tváři, kterou pěkně revitalizuje. Vymačkejte všechnu šťávu z ananasu a postupně do ní přidávejte mouku, dokud maska nedostane formu pasty. Nechte na obličeji patnáct minut.
Čtvrt hodiny působí i osvěžující maska z nastrouhané okurky smíchané se lžičkou citrónové šťávy.

Jak masku aplikovat?

Především je třeba si důkladně očistit pleť, nejlépe za použití peelingu. Ten odstraní odumřelé buňky a antioxidanty a výživné látky z masky tak budou moci lépe působit. Směs nanášejte v tenké vrstvě štětcem. Vynechejte oční partie a okolí rtů. Pro ještě větší zklidnění a relaxaci si můžete dát na oči obklad z plátků okurky. Po uplynutí doby působení obličej a dekolt důkladně opláchněte vlažnou vodou a očistěte tonikem vhodným pro váš typ pleti. Na závěr naneste hydratační nebo vyživující krém. Pro skutečnou účinnost je vhodné masku aplikovat alespoň 1x týdně.

Související články

reklama
reklama
reklama