reklama

Problematická pleť

Mnoho žen a mužů má po většinu svého života problémy s pletí. Příčiny mohou být různé, od špatného stravování, nezdravého životního stylu, přílišné pocení, puberta, kouření, alkohol, nevhodné líčení, alergie. Ať už je příčina jakákoliv, důležité je vědět, jak se o takovou pleť postarat. Polovinou úspěchu může být vhodná prevence. Pokud si nevíme rady, měli bychom navštívit odborníka, který nám pomůže a případně pleť ošetří neinvazivní metodou.

Jak zjistit typ pleti?

Pro vhodné ošetření a případnou prevenci , je nutné znát typ pleti. Pro svépomocnou analýzu je třeba pleť očistit, opláchnout vlažnou vodou a jemně osušit. Deset minut počkejte a přiložte jednovrstvý papírový ubrousek. Pokud zůstane suchý, znamená to, že máte normální pleť. V případě lehkého pnutí a svědění, máte pleť suchou. Prosáklé skvrny objevující se v tzv. T-zóně (čelo, nos, brada), znamenají smíšenou pleť a viditelné prosáknutí směřuje na pleť mastnou. Pokud nevěříte vlastnímu zkoumání, zajděte k odborníkovi, který pomocí diagnostických přístrojů zjistí přesný typ a současný stav. Za přesné změření zaplatíte kolem 400 korun.

Konkrétní problémy a jejich řešení

Citlivá pleť - Je většinou suchá a křehká. Velmi náchylná k alergickým reakcím, od aviváží po nevhodnou kosmetiku. Často rychle zrudne při čištění nebo při náhlé změně teploty.

Akné - Nejčastější problém pleti, a to nejen v období puberty. Onemocnění je způsobené kombinací více příčin. Někdy bývá natolik agresivní, že se řeší i podáváním antibiotik. Existuje mnoho nových metod, které problém odstraňují pomocí diodového laseru, který ničí bakterie. Snižuje se riziko následného jizvení. Při ošetření je možné cítit mírné pálení. Další novinkou na trhu je Kryoelektroforéza, která velmi šetrnou metodou léčí a omezuje tvorbu akné.

Póry - Zvětšené póry se projevují černými tečkami. Snadno se zanášejí mazem a špínou z okolí a působí velmi nehezky. Je vhodné navštěvovat kosmetický salón, kde póry mechanicky vyčistí a pomocí kosmetiky docílí zmenšení pórů, a tím jejich zanášení.

Vrásky - Někteří lidé trpí na tvorbu vrásek. Je to z části rodové, z části vytvořené mechanicky, a také záležitost věku. Lze podstoupit některé neinvazivní metody, které pleť opět vyhladí. Například metoda OxyJet Star bojuje kyslíkem proti vráskám. Na trhu je mnoho kosmetických přípravků, které pleti pomáhají hydratovat.

Pigmentové skvrny - Nesourodé zbarvení pleti. Lze používat preventivně kosmetické ošetření a nebo v případě výskytu problému, si jej nechat neinvazivní metodou odstranit.

Žilky - Neesteticky přiznané žilky, které se nejčastěji objevují pod očima. Lze jej pomocí laseru odstranit.

Konkrétní druh pleti a jeho ošetření

Normální pleť: Je jedno, jakým přípravkem budete pleť ošetřovat. Je vhodné pokožku čistit pleťovým mlékem a tonikem. V zimě používejte trochu mastnější krém, který není na bázi vody. V létě nechte pokožku dýchat. Jednou za měsíc dopřejte vaší pleti peelingové ošetření.

Suchá pleť: Nesmíte zapomenout čistící krém a velmi šetrné tonikum bez alkoholu. Vhodnější je odličovat se pleťovým mlékem než odličovačem. Dvakrát týdně aplikujte výživovou krémovou masku. Vyhněte se drastickému peelingu. Denně byste měli používat mastný krém a v noci použít třeba olejové sérum.

Smíšená pleť: Je třeba použít od každého trochu. T-zóně udělá dobře čistící gel a na ostatní partie naneste šetrnější pleťové mléko. Jako závěr použijte šetrné tonikum bez alkoholu. Jinak se sušší část velmi poničí. Na mastnou zónu použijte zmatňující emulze a okolí tváří a dekolt ošetřete hutnějším mlékem. Peeling použijte jednou za měsíc a to velmi opatrně.

Mastná pleť: Vynechte krémové čištění. Používejte spíše pěnové přípravky. Velkým úspěchem bude ošetření pleťovým tónikem s obsahem desinfekčních látek, které zabrání tvorbě zánětu. Příjemné je pro mastnou pleť heřmánek nebo vlín. Jednou tý dně pleť ošetřete peelingem a natřete zklildňující sloupávací maskou. Můžete jako výživu použít matující emulze, nebo hydratační gely.

Jak na problematickou pleť?

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama