reklama

Pomerančová kůže neboli celulitida je nepřítelem mnoha žen i mladých dívek. Celulitidou trpí většinou ženy, protože její výskyt částečně způsobuje ženský pohlavní hormon (hlavně estrogen), mohou ji však mít i muži.
Celulitida je výsledkem změn v pružnosti svalových vláken a hromadění tukových buněk, které jsou obkrouženy vazivovými vlákny, časem tuhnou a tukové buňky doslova uvězňují. Tím se zpomaluje odvod škodlivin z tkání, zadržuje se v nich voda a pomerančová kůže je na světě. Celulitida trápí většinu obézních žen, ale nevyhýbá se ani štíhlým. Existuje celá řada moderních metod a postupů, které mohou zlepšit celkový stav pokožky. A nemusí jít hned o nákladné ošetření na specializované klinice. Mějte však na paměti, že celulitidu nelze zcela odstranit, ale její projevy lze zmírnit.

Léčba celulitidy

Celulitidu má na svědomí mimo jiné snížení transportní kapacity mízního oběhu. Kůže je slabá a odpadní látky z látkové přeměny se ukládají do tukových buněk. Výsledkem je "pomerančová kůže". Následkem celulitidy se problémové partie špatně prokrvují, čímž se pokožka ještě více oslabuje a začíná těžko zastavitelný proces. Pokud neovlivníte lymfatický systém, pak vám žádný zázrak nepomůže. Pomůže vám takzvaná manuální lymfodrenáž, která pročistí, zpevní a prokrví pokožku - a tím ovlivňuje i projevy celulitidy.

Vyvarujte se kouření, nadměrnému pití alkoholu a kávy. Dopřejte si čas od času saunu a masáž postižených partií od fyzioterapeutů nebo speciálního stroje. Provádějte denní automasáže postižených oblastí (např. drsnou žínkou). Pomáhá také střídavé sprchování teplou a studenou vodou. Aplikujte krémy a další produkty, které jsou určené na boj s celulitidou. Dostatečně odpočívejte a nepřetěžujte se. Oblékejte se pokud možno vzdušně, zajistíte tím lepší cirkulaci krve v organismus.

Změňte životosprávu

Ovoce a zelenina by měly tvořit polovinu toho, co sníte. Už po dvou dnech zvýšeného příjmu ovoce a zeleniny pocítíte výraznou úlevu. Tolik tělo nezatěžují a dokážou jej očistit od odpadů látkové výměny. Příjem neslazených tekutin má v boji s celulitidou obrovský význam, ale jen pokud vypijete dva a půl až tři litry denně. Jezte a pijte pravidelně a využijte teplého počasí také k aktivnímu pohybu v přírodě. Vhodná je turistika, plavání a jízda na kole. Začněte sportovat, cvičte i doma. Pokud budete vhodně všechny podpůrné metody kombinovat, výsledek se určitě dostaví.

Související články

reklama
reklama
reklama