reklama

Konec léta: Nejlepší doba léčit celulitidu doma!

Znáte jerlín japonský? Zapamatujte si jeho jméno - s jeho pomocí se můžete zbavit celulitidy!

Foto: Profimedia.cz

CO SI RADŠI NEDAT:

K dosažení efektu však je nutné omezit:

  1. červené maso
  2. cukr
  3. kofein
  4. mléčné výrobky
  5. nahradit bílé pečivo celozrnným

Všímáte si, že změny na svém těle snášíme hůř než na obličeji? Podle psychologů je to tím, že svou tvář vídáme v zrcadle každý den, do detailů ji známe a zvykly jsme si na ni. Nahé tělo však denně tolik nezkoumáme. 

O to více trpíme, když objevíme nějaké nedostatky, nebo jednoho dne s hrůzou zjistíme, že i naše kůže začíná vypadat jako pomeranč…

Na váze nezáleží

Nepěkné „dolíčkování" známé jako celulitida je výsledkem změn v pružnosti svalových vláken a hromadění tukových buněk, které jsou obkrouženy vazivovými vlákny, časem tuhnou a tukové buňky doslova uvězňují. Tím se zpomaluje odvod škodlivin z tkání, zadržuje se v nich voda a „pomerančová kůže" je na světě.

„Změny na pokožce, které celulitida vyvolává, jsou problémem v každém věku, přestože neohrožují zdraví ani život. Celulitidou trpí většina obézních žen, ale nevyhýbá se ani štíhlým,"  říká dietolog dr. Štěpán Ren z Centra zdraví Naturen v Ústí nad Labem.

Existuje celá řada moderních metod a postupů, které mohou zlepšit celkový stav pokožky. A nemusí jít
hned o nákladné ošetření na specializované klinice.

„Řada žen podstupuje laserové zásahy či liposukce. Celulitidu sice nelze zcela odstranit, ale její projevy se dají zmírnit," připomíná doktor Ren. 

Zajistěte dostatečný odtok lymfy

Celulitidu má na svědomí mimo jiné snížení transportní kapacity mízního oběhu. Kůže je slabá a odpadní látky z látkové přeměny se ukládají do tukových buněk. Výsledkem je „pomerančová kůže".

„Následkem celulitidy se problémové partie špatně prokrvují, čímž se pokožka ještě více oslabuje a začíná těžko zastavitelný proces. Pokud neovlivníte lymfatický systém, pak vám žádný zázrak nepomůže," vysvětluje dr. Ren a doporučuje takzvanou manuální lymfodrenáž, která pomáhá pročistit, zpevnit a prokrvit pokožku, a tím ovlivňuje i projevy celulitidy. Nejúčinnější je podle něj naplánovat si deset lymfodrenážních masáží, a to tak, aby mezi nimi byl časový rozestup dva až tři dny.

Dopřejte pokožce rutin

Rutin je látka výrazně zpevňující stěny cévních kapilár. Jeho největší přírodní zásobárnou je jerlín japonský, Sophora Japonica, jedna z účinných látek unikátní emulze. Zatímco rutin zabrání „vylévání tekutiny do tkání", ostatní složky výrazně zrychlují buněčný metabolismus.

Kombinace jerlínu s výtažky skořice, zeleného čaje, červené papriky, vinného listu, kaštanu, dubové kůry a heřmánku dává emulzi také antibakteriální, protizánětlivý a pročišťovací účinek. Podporuje odtok lymfy a zpevňuje podkoží. Rychle proniká ke tkáním podkoží a zanechává pokožku příjemně hladkou a pružnou.

Nanáší se odpoledne či večer v dostatečném množství na pokožku. Nejúčinnější je aplikace po koupeli. Když ošetřené partie zabalíte do teplé přikrývky, zajistíte lepší vstřebávání emulze a dosáhnete maximálního účinku, který se projevuje už po čtyřech až osmi týdnech.

Upravte si životosprávu

Ovoce a zelenina by měly tvořit polovinu toho, co sníte. Využijte toho, že právě teď je na trhu široký výběr!  Už po dvou dnech zvýšeného příjmu ovoce a zeleniny pocítíte výraznou úlevu. Tolik tělo nezatěžují a dokážou jej očistit od odpadů látkové výměny.

Příjem tekutin má v boji s celulitidou obrovský význam, ale jen pokud vypijete dva a půl až tři litry denně. Jezte a pijte pravidelně a využijte teplého počasí také k aktivnímu pohybu v přírodě. Výborná je turistika, plavání a jízda na kole. Pokud budete vhodně všechny podpůrné metody kombinovat, výsledek se určitě dostaví.

více na  www.efffi.cz

Dara Rolins: Nehoda mě semlela. Z bulváru mi bývalo do breku, teď mě potřebuje | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama