reklama

Po čem se opravdu hubne? Vyzkoušeli jsme za vás!

Na českém fitness trhu se v poslední době objevily dvě velmi zajímavé novinky. V obou případech jde o stroje a oba jsou velmi účinní pomocníci při hubnutí. Tím ale podobnost končí.

Foto: Profimedia.cz

Na českém fitness trhu se v poslední době objevily dvě velmi zajímavé novinky. V obou případech jde o stroje a oba jsou velmi účinní pomocníci při hubnutí. Tím ale podobnost končí.

První z nich, program H.E.A.T., je totiž určen pro lidi, kteří se pro dobrý pocit ze cvičení potřebují pořádně zapotit. Druhý, Vibrostation, naplní sny těch, kteří považují aktivní cvičení téměř za nutné zlo. Seznamte se s nimi!

H.E.A.T.: hit poslední doby!

H.E.A.T. jsou začáteční písmena čtyř anglických slov – High Energy Aerobic Training, volně přeloženo aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem. Nenechte se odradit názvem – jeho podstatou je obyčejná chůze.

Tedy... úplně obyčejná ne, ale každopádně zvládnutelná pro kohokoli, kdo chce získat kondici a zhubnout v posilovně a neví, kde začít. H.E.A.T. totiž vychází nejpřirozenější lidské dovednosti - chůze. „Každý umí chodit, akorát na to zapomněl, protože civilizace nás dohnala a čas drtí,“ konstatuje jedna z nejznámějších českých cvičitelek aerobiku Hanka Kynychová. „H.E.A.T. je informační návrat ke kořenům, metoda, při které krásně zabírají všechny svaly od ramen, krku a rukou až po poslední prst na noze. Posiluje také kardiovaskulární systém.„Jestli máte volnou jen jednu hodinu, tady pro sebe uděláte za tu dobu maximum. Při jedné lekci nachodíte až pět kilometrů,“ podotýká cvičitelka.

Ale pozor, jde o trénink spalovací: tady se opravdu hubne a získává kondice. Chcete-li však zeštíhlené tělo také vytvarovat, musíte přidat formovací trénink. Ideální je program Břišní pekáč – hodina, kdy se opakovanými pohyby procvičujete zejména svaly břicha, zad a nohou, o kterých ani netušíte, že je máte, případně víte, že jsou pořádně povolené. „H.E.A.T. je ideální na získání fyzické kondice, pekáč je o posilování; někdy možná trochu nudném, ale s tím se nedá nic dělat. Kdo chce mít pevný zadek a břicho, musí s nimi hýbat. Jiná cesta než stah – povolení neexistuje, jedině tím se sval zpevňuje,“ uzavírá Hanka Kynychová.

Co vzít s sebou na první trénink programu H.E.A.T.? Pohodlné sportovní oblečení (počítejte s tím, že bude pořádně propocené), dobré boty (naprostý základ!), láhev vody (minimálně půl litru) a malý ručník (na stírání potu). A přijďte včas – to znamená alespoň o deset minut dřív, aby měla trenérka možnost vám ukázat, jak se zachází s pásem!

Vibrostation – viditelné hubnutí bez velké fyzické námahy

Další novinkou na českém fitness trhu je cvičení na vibračních posilovacích strojích Vibrostation. „Naše společnost získala výhradní zastoupení od anglického výrobce, který na britských ostrovech působí již sedmým rokem a představuje číslo dvě ve výrobě vibračních plošin. Naše produkty jsou technicky na profesionální úrovni, rozhodně se nejedná o levné plošiny nabízené teleshopingem,“ vysvětluje Irena Jelínková, jednatelka společnosti mající licenci na prodej těchto plošin a zároveň majitelka řetězce pražských tréninkových studií v nákupních centrech Galerie Harfa, Europark Štěrboholy a ABZ Centrum.

„Vibrační plošiny Vibrostation z prémiové řady Studio System, jež jsou určené zejména do komerčního prostředí, fungují na principu náklopu vibrační desky. Zákazník je díky pohybu vibrační desky nucen vyrovnávat vlastní vahou rovnováhu, čímž dochází k aktivaci vnitřních svalů, které jsou jinak jen velmi těžko zapojitelné běžným cvičením. To částečně dokáže jen joga či pilates, ale běžné cvičení nikoliv. Svaly se smršťují 30 až 40× za vteřinu, což představuje ohromný energetický výdej, asi 350 kalorií 10 minut,“ uvedla.

Jak je to možné? Princip spalování je založen na myotatickém reflexu. Při cvičení dochází ke zrychlení krevního oběhu a lymfatického systému, krev vyplavuje tuk, třesení ho odbourává. Tělo tedy zároveň zeštíhluje i zpevňuje.

„Naši zákazníci tak hubnou na jedné lekci asi o centimetr. Za 11 lekcí, na které máme permanentku, to je méně zhruba o jednu konfekční velikost. Opravdu to funguje, takže nabízíme jako bonus lekci zdarma za centimetr úbytku. Cvičí se půl hodiny a ani se nezpotíte. Stačí proto přijít v běžném pracovním oděvu, ve kterém jdete do práce. Jen zujete obuv a pod dohledem certifikovaného instruktora cvičíte – tedy vlastně pouze stojíte,“ uvedla Irena Jelínková a dodává: „Cvičení na Vibrostation je vhodné pro všechny, ženy i muže bez věkového omezení, kdo jsou buď pracovně vytížení tak, že nemají možnost sportovat, nebo pro ty, kdo nemají chuť aktivně cvičit. U silnějších lidí odbourává díky zrychlení metabolismu kilogramy a zároveň formuje postavu, štíhlé jedince zpevňuje. Účinně také pomáhá proti osteoporóze a redukuje celulitidu.“

Už jste si vybrali? Usnadníme vám volbu! Oba stoje jsme totiž vyzkoušeli za vás a v dalších dnech přineseme reportáž, jak se nám na nich cvičilo a co to s námi udělalo.

zdroj: fitness-kynychova.cz, vibrostation.cz

Co je to H.E.A.T.?

  • H.E.A.T. se zrodil roku 2002 a do ČR se dostal o 5 let později.
  • Jde o fitness program, spojující nejúčinnější prvky trekkingu, joggingu a walkingu.
  • Provozuje se na speciálním mechanickém běžícím pásu, jenž dokáže plynule měnit sklon, a tím imitovat chůzi a běh od roviny až po horský terén.
  • Novou cvičební metodu ocení hlavně ti, kdo mají sedací profesi a trpí nedostatkem času.

Vláda selhala, neumí ani vydat opatření podle návodu, říká expert k rozhodnutí soudu | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama