reklama

Infrasauny dokážou zbavit tělo toxických látek

Infrasauna má řadu bláhodárných účinků na náš organismus. Díky ní se tělo lépe zbavuje toxických látek

Foto: mall.cz

Hlavním rozdílem mezi klasickou saunou a infrasaunou je, že infrasauny používají infračervené záření pro přímé prohřívání lidského těla. Sauny prohřívají tělo párou. Základem infra sauny je infrazářič, který vyzařuje neviditelné paprsky určité vlnové šířky. Infračervené záření vniká do svalových vláken do hloubky tří a půl až čtyř centimetrů. To zvyšuje účinek až třikrát v porovnání s klasickou saunou. Infra sauna je v velmi účinná a zároveň šetrnější. Má totiž teplotu mezi 35 a 60 stupni Celsia, mohou ji tak využívat lidé, kteří špatně snášejí příliš vysoký žár.

Účinky

Infra sauna má řadu blahodárných účinků na náš organismus. Potíme se v ní nejen přes potní žlázy, ale i přes mazové žlázy. To je velmi důležité vzhledem k tomu, že velké množství toxických látek není rozpustných ve vodě, ale jen v tucích. V klasické sauně náš pot obsahuje okolo 97 procent vody, v infra sauně však vypotíme až dvacet procent tuku, cholesterolu a dalších látek, které jsou rozpustné v tucích.

Pocení v sauně zlepšuje náš krevní oběh, a tím posiluje kardiovaskulární systém. Uvolní naši nervovou soustavu a svaly, zmírní tak stres a vyčerpanost. Vypocením tuků se tělo zbaví škodlivých látek, paprsky také pomohu odstranit např. nikotin nebo alkohol.

Při návštěvě sauny se zvyšuje tělesná teplota - a vzniká tak umělá horečka. Tělo s ní bojuje, a tím posiluje imunitní systém. Infra paprsky také pomůžou v boji s nepříjemnou celulitidou nebo zmírní bolest při poranění svalů. 

Dara Rolins: Nehoda mě semlela. Z bulváru mi bývalo do breku, teď mě potřebuje | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama