reklama

Třeseme se, aneb Vibrostation na vlastní kůži!

Jestliže si na cvičení H.E.A.T. připadáte jako křeček, kterému pod nohama kmitá nekonečný kolotoč, na vibrostation se cítíte jako v šejkru. A také tak vypadáte.

Irena Jelínková na vibrostation
Irena Jelínková na vibrostation | Foto: vibrostation.cz

Jestliže si na cvičení H.E.A.T. připadáte jako křeček, kterému pod nohama kmitá nekonečný kolotoč, na vibrostation se cítíte jako v šejkru. A také tak vypadáte.

„Nemusíte cvičit! Hubnete pouhým stáním!" hlásá reklama. Má pravdu - a nemá. Opravdu se příliš nezpotíte. Klidně můžete přijít v civilu, shodíte jen boty a jde se na to. Cvičíte pod dohledem certifikovaného instruktora, zabere to půl hodiny čistého času a ani se nezpotíte. Nebo jen velmi málo, takže pak klidně můžete pokračovat v cestě do práce. Ale...

Hodně dynamické stání

„Rovná záda, zpevněné bříško a podsazený zadek!" zavelí šikovná slečna od strojů. Nemusím přemýšlet, o vše se postará za mě. Přesně odhadne, kde je třeba na postavě nejvíc ubrat - a tam se zaměří. Umístí mě na plošinu, upraví postoj, navolí program, zapne ho a průběžně kontroluje, jestli vše probíhá, jak má.

První minuta jsou pořádným překvapením: jednu chvíli stojím v poklidu na plošině, a další vteřinu se už na mně třese úplně všechno - svaly na nohou a rukou, špeky na břiše a bocích, prsa, podbradek, tváře. Dokonce i čelisti mi mírně cvakají a jazyk mezi zuby tedy rozhodně strkat nehodlám. Je to prostě sakra dynamické „stání", při kterém zjišťuji, že kdesi hluboko v těle doposud zahálely svaly, o jejichž existenci jsem neměla celý život ani tušení. Určitě to musí fungovat, plošina se zmítá ve frekvencích, jichž bych úmyslně nikdy neměla šanci dosáhnout.

Jak to funguje?

„Vibrační deska se naklápí a vy musíte držet rovnováhu. Tím aktivujete vnitřní svaly, tzv. břišní korzet, který se obvykle zásahům zvenku úspěšně brání. To částečně dokáže jen jóga či pilates, ale běžné cvičení nikoliv. Svaly se při cvičení na vibrostation smršťují až čtyřicetkrát za vteřinu. Jde o ohromný energetický výdej, asi 350 kalorií 10 minut. Dochází ke zrychlení krevního oběhu a lymfatického systému, krev vyplavuje tuk, třesení ho odbourává. Tělo tedy zároveň zeštíhluje i zpevňuje. Výhodou je, že se nemusíte lekat ovládání složitého stroje. To je náš úkol se o vás postarat," vysvětluje Irena Jelínková, jednatelka společnosti mající licenci na prodej plošin z produkce anglického výrobce a zároveň majitelka tří pražských tréninkových studií v nákupních centrech ABZ Centrum, Galerie Harfa a Europark Štěrboholy. „Jde o ideální cvičení pro ty, kdo jsou pracovně vytížení, nebo pro ty, kdo nemají chuť aktivně cvičit. U silnějších lidí odbourává kilogramy a zároveň formuje postavu, štíhlé jedince zpevňuje. Účinně také pomáhá proti osteoporóze a redukuje celulitidu," dodává.

Cítím se o hodně lépe

Úbytky nejsou nijak dramatické. Za 14 dní zahrnujících 11 lekcí na vibrostation jsem lehčí o 1 kg. Pas a zadek se zúžily o 1,5 cm. Bez diety a při ne vždy úspěšné snaze jíst rozumně to docela jde. Nezhubla jsem sice tolik jako při aktivním cvičení, ale také mě to stálo jen zlomek času a energie. Navíc cítím výrazné zlepšení v držení těla - když vám někdo čtyřikrát za sebou během půl hodiny připomene, že mát mít rovná záda, zatažené bříško a podsazený zadek, budete si to chvilku pamatovat...

A výsledné doporučení? Budete-li mít jako základ alespoň třikrát týdně pohyb na kole, bruslích nebo alespoň rychlou chůzí a k tomu si dáte půl hodiny cviků na břišní pekáč, nabízí plošina Vibrostation ideální doplňující cvičení, které dotáhne hubnutí k maximálnímu efektu.

zdroj: vibrostation.cz

Vibrační plošiny Vibrostation

  • patří do prémiové řady Studio System
  • jsou určeny do komerčního prostředí
  • fungují na principu náklopu vibrační desky
  • ocení je ti, kdo považují cvičení za nutné zlo

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama