reklama

Šumavský Špičák rozšiřuje sezdovky

Lyžařské středisko Šumava v letošní zimní sezóně představí rošířené sjezdovky

Foto: Žena

Připravili jsme pro vás další tipy, kam vyrazit na levnou zimní dovolenou. Milovníci zimních sportů si letos v lyžařském středisku Šumava přijdou na své. Na novou zimní sezónu připravilo ski centrum rozšíření sjezdovek. Pro děti se otevře nově dokončený areál s pohyblivým kobercem.

Dvouletý projekt přinese lyžařům a snowboardistům přes třicet tisíc metrů čtverečních plochy navíc.  V nejfrekventovanějších úsecích se zvýší bezpečnost a zkušení lyžaři určitě využijí možnost delšího carvingového oblouku. Ve spolupráci s horskou službou vzniklo v okolí pět nových skitouringových tras. Skialpinisté si tak mohou vybrat ze osmačtyřiceti kilometrů speciálně upravených cest, z nichž tři vedou na vrchol Špičáku. Pod hotelem Sirotek je hotový areál pro začátečníky a děti, který je kromě pohyblivého koberce vybaven také zábavnými atrakcemi.

Díky modernizaci získal Špičák homologaci lyžařské federace FIS pro pořádání mezinárodních závodů. Ceny skipasů zůstávají letos na příjemných pěti stokorunách pro dospělou osoba za den. Využít mohou návštěvníci rodinné jízdenky za tisíc sto šedesát korun, kdy platí dva dospělí a děti mají skipasy zdarma. Pro bezpečný provoz se u nástupu na lanovku objeví velké LED obrazovky, které budou zobrazovat aktuální informace.

Na základě spolupráce s firmou Interbus Praha bude každou sobotu od 17. prosince do 17. března v šest hodin ráno odjíždět od Hlavního vlakového nádraží autobus přímo na Špičák.

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama