reklama

Vyražte na slavnostní záhájení zimní sezony v Alpách

Vyzkoušejte hory jinak, zúčastněte se slavnostního skiopeningu, který nabízí zajímavý program - třeba koncert nebo testování nových lyží

Foto: Aspen.pr

Alpy jsou již několik let neodmyslitelnou zimní dovolenkovou destinací velké části českých lyžařů. Rok od roku ale rostou jejich nároky. Vyhledávají lepší ubytování, hotely s wellness zázemím a lepší kuchyní. Nejnovějším trendem jsou pak tzv. skiopeningy, slavnostní zahájení sezóny v předních lyžařských střediscích. Na nich je kromě lyžování čekají speciální doprovodné programy, jako testy nejnovějších modelů lyží, wellness program či koncerty.

Bohatý program

"Testy lyží a různé doprovodné programy jsou aktivity, které čeští lyžaři každým rokem vyhledávají čím dál více. Jednou z variant je vyrazit na zájezd s částečně organizovaným programem, který například chystáme od desátého do dvacátého listopadu v Kaprunu," říká Pavel Zigáček z CK Neckermann.

"Kaprun láká účastníky vedle samotného lyžování a návštěvy wellness centra také na testování nejnovějších lyží značky Elan. Někteří lyžaři ale preferují nezávislost a méně asistence ze strany cestovní kanceláře. Ale i při této variantě mohou využít openingových aktivit, které nabízejí největší alpská střediska. Kromě sportu a relaxace je to i kultura a zábava. Na tu se specializuje například středisko Schladming, kde v rámci openingu třetího prosince vystoupí populární skupina Thirty Seconds to Mars", dodává Zigáček.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama