reklama
  • Wiki
  • Zimní oblečení

Kvalitní zimní oblečení by mělo plnit několik funkcí - udržet nás v teple, suchu a pohodlí. Nenechte se oklamat výhodnou cenou nebo atraktivním střihem a věnujte nákupu zimního oblečení dostatek času. Níže vám přinášíme několik tipů při nakupování oblečení pro děti.

Dětské oblečení

Můžeme mít tendence ušetřit na oblečení pro naše děti, protože si říkáme, že z něj stejně brzy vyrostou. Investice se však vyplatí. Kvalitní materiál je voděodolný, dostatečně však propouští páry, čímž zamezí vnitřní akumulaci vlhkosti, kterou děti při zimních aktivitách vytváří. Mezi další vlastnosti kvalitního zimního oblečení může patřit např. pevnost a oděruvzdornost. Dražší materiály na bázi nanotechnologie dokonce odpuzují špínu a nečistoty. Až budete bundu dětem vybírat, prohlédněte si, jaké má kapsy, zda je kapuce odepínatelná a nechybí kapsička na skipas a vnitřní kapsy např. na mobil. Důležitou součástí dobré lyžařské bundy by měl být snowcatcher - protisněhový bederní pás, který zabraňuje tomu, aby se sníh dostal pod oblečení. Kvůli pocení jsou vhodné bundy s větráním pod rukávy a na stehnech. Při výběru také dbejte na to, aby byl zip dobře krytí v límci, jinak by mohl dítě škrábat do brady.

Kalhoty

Ideální povrch lyžařských kalhot je stoprocentní nylon, který je zcela hladký, takže se na něm nedrží sníh a je odolný vůči okolním vlivům. Při pádu navíc neklouže, takže i na prudké sjezdovce po chvíli člověk díky kalhotám zastaví. Ideálně by uvnitř kalhot měla být polyesterová síťka, která je hustší na předních stranách těla a má zateplovací rouno, které vyrovnává teploty,

Mikina, šála, čepice

Druhá izolační vrstva by měla být ze syntetických vláken, které dobře izolují. K tomu poslouží flísová mikina, rolák či vesta - nabídka je široká. Pokud bude vaše dítě lyžovat, kupte mu speciální lyžařské ponožky, které nebudou dělat otoky na nohou a dokážou zpracovat vzniklou vlhkost.
Nezapomeňte také na šálu, kvalitní voděodolné rukavice, pohodlnou čepici a funkční prádlo - to je k dostání od velikosti 80.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama