reklama

Šok ve StarDance: Vypadl Brzobohatý, Taťána to obrečela

Soutěž StarDance se pomalu ale jistě blíží do finále. Po pěti předchozích tanečních večerech zbyly pouze čtyři páry, které si uplynulý týden pilně připravovaly rovnou dva tance. Komu se stala osudnou latinskoamerická samba a salsa?

První večer Stardance - Ondřej Brzobohatý a Eva Krejčířová
První večer Stardance - Ondřej Brzobohatý a Eva Krejčířová | Foto: Jiří Herman/herminapress.cz

Soutěž StarDance VI. se pomalu blíží do finále. Po pěti tanečních večerech zbyly pouze čtyři páry, které si uplynulý týden pilně připravovaly rovnou dva tance. Komu se stala osudnou latinskoamerické samba a salsa?

Minulý týden opustili soutěž atletka Šárka Kašpárková s Janem Tománkem a následovali tak herce Pavla Řezníčka s Lucií Hunčářovou a violistku Jitku Hosprovou s Lukášem Bartuňkem.

Na rozdíl od předchozích kol si pro tentokrát zbylí tanečníci natrénovali tance dva. Herec Ondřej Brzobohatý s Evou Krejčířovou, modelka Taťána Kuchařová s Janem Onderem, Imrich Bugár s Jitkou Šorfovou, zpěvák Matěj Ruppert s Alicí Stodůlkovou a Anna Polívková s Michalem Kurtišem tak v přímém přenosu zatančili sambu i salsu.  

Taneční klání v 5. dílu pořadu StarDance bylo po hodnocení poroty nezvykle vyrovnané, když první příčku obsadily hned tři páry s celkovými 35 body. Pomyslnou druhou příčku si pak s 24 body rozdělily páry Imrich Bugár s Jitkou Šorfovou a Anička Polívková s Michalem Kurtišem. Dalo by se tedy očekávat, že jeden z těchto párů soutěž opustí.

Diváci rozhodli: Končí Ondřej Brzobohatý

O to větším šokem (nejen) pro soutěžící bylo nakonec vyřazení Ondřeje Brzobohatého s tanečnicí Evou Krejčířovou. Emoce neudržela Ondřejova životní partnerka Taťána Kuchařová, která se po ohlášení vyřazovacích výsledků rozplakala a se slzami v očích tančila i při závěrečném rozlučkovém kolečku. Ondřej pak apeloval na diváky, aby v příštích kolech posílali hlasy právě jeho lásce.

Čtěte také: StarDance: Nahlédněte s námi do zákulisí soutěže

O vtipný moment večera se postaral jeden z diváků, který zasáhl moderátora Marka Ebena plyšákem do hlavy, což neuniklo kamerám, a režie pohotově pustila celou akci zpomaleně. Marek Eben vše glosoval poznámkou: "Mědvědem jsem byl do hlavy zasažen poprvé v přímém přenosu".

Božská samba - co jste o ní možná nevěděli?

Samba patří do skupiny latinskoamerických tanců a pochází z Brazílie. Tento tanec má mnoho podob, ale nejznámější je ta karnevalová. Všechny, od karnevalové po soutěžní párovou sambu, se tančí ve 2/4 taktu. Liší se v držení těla. Zatímco ta karnevalová je typická uvolněným držením, ta párová se tančí v neustálém napětí těla.

"Pohyb celého těla, hlavně pak boků, ramen a paží spojené se změnami rytmu a neustálým pohybem po parketu, to je moderní soutěžní samba," dodal tanečník, trenér a mezinárodní porotce Zdeněk Chlopčík.

Hravá a uvolněná salsa

Tento velmi temperamentní tanec pochází z Karibiku a těší se velké oblibě po celém světě. Salsa v překladu ze španělštiny znamená omáčka a tento název ji opravdu vystihuje. Najdeme v ní mnoho variant a stylů, podle místa jejich vzniku. 

Doporučujeme: Módní kreace ve StarDance: Komu to na parketu slušelo?

"Salsa je tanec, do kterého každý z tančících dává sám sebe, a proto se říká, že salsa má tolik stylů, kolik má tanečníků. Pokud máte rádi rytmickou a smyslnou hudbu, tak vám jistě salsa přinese mnoho radostí. A pokud salsu opravdu začnete tančit, bude o jeden styl opět navíc," dodal Zdeněk Chlopčík.

zdroj: Česká televize

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Tanečník Jan Onder: Taťána je temperamentní pižďuch!

Plesové šaty: Jak je vybrat a které barvy jsou v módě!

Virtuální sex: Malichernost, nebo už nevěra?

 

Dara Rolins: Nehoda mě semlela. Z bulváru mi bývalo do breku, teď mě potřebuje | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama