reklama

Anna Polívková

Anna Polívková je česká herečka a dcera slavného baviče a herce Bolka Polívky.

Život v umělecké rodině

Od narození bylo Anně předurčeno vydat se na uměleckou dráhu. Narodila se herečce Evelyně Steimarové a herci Bolkovi Polívkovi. Po základní škole její kroky směřovaly na konzervatoř, po které pokračovala ve studiu na Hudební akademii múzických umění.

Rodačka z Prahy se ale během studia rozhodla zkusit štěstí i v zahraničí. Proto odešla studovat na Mezinárodní školu pohybového divadla Jacquese Lecoqa v Paříži.

Filmové začátky

Před kamerou se poprvé objevila v roce 1999 v televizním seriálu Hotel Herbich. Do povědomí diváků se ale zapsala až snímkem Jiřího Vejdělka Účastníci zájezdu. Následovaly filmy jako Probudím se včera nebo Modrý tygr.

Mimo filmové plátno mohou diváci vidět Annu také na divadelních prknech. Objevuje se například v kontroverzním díle Eve Enslerové Monology vagíny nebo v Divadle La Fabrika v netradičním muzikálu Ani by neřekla. Hraje také v úspěšném televizním seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.

Když hvězdy tančí

V roce 2013 se Anna dostala do další série úspěšné show StarDance, kde se předvede po boku profesionálního tanečníka Michala Kurtiše. Více o soutěži se dozvíte na oficiálních stránkách StarDance.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama