reklama

StarDance: Nahlédněte s námi do zákulisí soutěže

Jak to vypadá na StarDance, když nesvítí kamery? Máme pro vás krátký pohled do světa taneční soutěže bez make-upu.

StarDance 2013
StarDance 2013 | Foto: profimedia.cz

Pořad StarDance je v plném proudu. Za sebou mají účinkující tři taneční večery a dvě vyřazování, při kterých museli soutěž opustit Pavel Řezníček s Lucií Hunčárovou a Jitka Hosprová s Lukášem Bartůňkem. My vám nyní přinášíme krátký pohled tam, kam kamery nedohlédnou.

Strávili jsme jeden den v zákulisí StarDance, podívali se na generálku a zachytili pro vás celkovou atmosféru před třetím tanečním večerem, kdy na soutěžící čekal jive a tango.

Bugár na každém kroku

První, kdo vás mezi všemi zaujme je Imrich Bugár, kterého jsme potkali v Press roomu, kde se vybavoval s dvěma novináři. Vypadal velmi nervózně a v každém volném okamžiku si nezapomněl opakovat kroky na jive. Nakonec se hlasitě zasmál a pronesl: "Uvidíme, snad to dám."

Než zazní: Připravte se na generální zkoušku

Asi půl hodiny před začátkem generální zkoušky, je největší rušno venku u popelníku. Soutěžící zde mají svůj stan, aby na ně, potažmo na kostýmy, nespadla ani jedna jediná dešťová kapka. A kde najdete nejvíce známých tváří? Právě tam. Na cigaretku se před velkým stresem prostě musí, a nechybí ani mistryně světa ve trojskoku Šárka Kašpárková. I když člověk nepatří mezi nejmenší jedince, vedle ní si připadá stejně velký, jako ta její cigareta.

Uprostřed hloučku komparsistů, kteří se předvedli při muzikálovém večeru, se nenápadně krčil i Marek Eben, který na otázku, jak se daří? Odpověděl stručně: "Ale jo. Kéž by už bylo po všem!"

Zhruba deset minut před začátkem generálky se u popelníku vylidní a o to víc to začne kmitat u přenosového vozu, jehož obyvatelé se chystají přeměřit celkový čas přenosu, aby pořad večer moc "nepřetekl", jak neustále do reproduktorů opakuje režisér Roman Petrenko.

Čtěte také: StarDance: Kdo zazářil a kdo zklamal třetí večer?

Do sálu jsou vpuštěni diváci, hosté, kteří mají čestné pozvání, tedy rodiny lidí ze štábů a účinkujících a generálku zahajuje jakýsi uvaděč, který vysvětluje všechny podrobnosti.

Na všechno máme lidi

Pan Kopecký, který má na starosti PR a média, nás usadil těsně vedle stolu porotců. Ujistil nás, že tady to bude v pořádku. Bohužel vidět nebylo skoro nic. Vrcholem všeho bylo, když přiletěl mladý kluk od štábu a přesadil nás jinam, že musí sedět u poroty a sbírat papírky, na kterých je napsané bodové hodnocení.

Tady se opět ukázalo, že při tak velkém projektu je zaměstnaná hromada lidí a mají důležité funkce. Abyste byli v obraze, tak za tímto pánem, který odebíral papírky, seděla další dáma ze štábu a přebírala si od něj výsledky a hlásila je do vysílačky grafikům. Ti je následně plní v přímém přenosu do tabulky, abyste na konci pořadu mohli vidět celkové hodnocení. A co, že jsme na tom nechápali? Proč ty výsledky nenahlásil rovnou ten mladík, který měl mimo jiné také svou vlastní vysílačku.

Ticho, zůstaňte sedět, začínáme!

Nakonec jsme se dovolili milých pánů kameramanů a zůstali stát za nimi. Když hlas Viktora Preise pozval na pódium Marka Ebena, vzápětí doběhla i udýchaná Tereza Kostková s náušnicemi v ruce, že si je nasadí, zatímco bude Marek mluvit. Podotýkám, že na generálce dámy nemají večerní účesy a bohužel ani make-up.

Generálka neměla chybu!

Tedy v tanci nějaké chybičky byly, ale samotná atmosféra je příjemnější než na přímém přenosu. Marek Eben vysvětlil, že chvilkama nic neuslyšíme, protože si přeci nevystřílí vtipy na večer. Navíc prý bude improvizovat i v otázkách pro soutěžící, protože si chce zachovat moment překvapení. Podobně trapné ticho bylo ve chvíli, kdy běžně ve večerním vysílán diváci sledují reportáže ze zkoušek, v sále vám neukáží nic a jediné co můžete, je pozorovat dění kolem vás.

Kromě stavění rekvizit, kterých bylo na muzikálový večere hned několik, jsme si všimli nenápadného mladíka, který po celou dobu nosí kameru na sobě. Má ji speciálně připevněnou na ramena a běhá po parketu jak šílený, aby dostihl jednotlivé tanečníky a jejich mnohdy ohrožující kreace.

Horem pádem toreadorem!

A nyní už k tanečním párům. Jinak generálka probíhá zcela normálně, jako večerní přenos. Jen s tím rozdílem, že premiéru nezažívají pouze tanečníci, ale především jejich šaty. Poprvé si zkouší jednotlivé figury v těsných a někdy i zrádných kostýmech.

Na úvod jsme mohli vidět ladný pád Taťány Kuchařové, která při tanečních krůčcích směrem ke kameře, neodhadla "sjízdnost" parketu, a kecla sebou na zem. Kdo však nebyl dost pohotový, nestihl to ani zaznamenat, protože byla ve vteřině na nohou a pokračovala, jako by se nic nestalo. Na generálce dostala malé pokárání od Jana Ondery, který jen s úsměvem pronesl: "No mám tam pár malých výhradiček."

Nástup Matěje Rupperta byl ve velkém. Kdo nezaznamenal, že tančí tango, mohlo si z jeho dupání špatně domyslet, že je večer čeká paso doble a na parket se řítí toreador, který má v košili a trenýrkách nacpané dřevěné pravítko. Srovnáme-li to ale s večerem, byl jeho výkon na generálce mnohem lepší a rozhovor s Ebenem končil se slovy: "Moje partnerka má tvrdé oko." My si však všimli, jak Alice Stodůlková, bez zásahu kadeřnice, vypadá se svým culíkem úžasně roztomile.

Pavel Řezníček: Ženy kolem mě jsou mi fuk!

Další tančení dvojicí byla Lucie Hunčárová a Pavel Řezníček, který předvedl muzikálový jive. Jeho energii a temperament Lucie neunesla, a jak sama pronesla: "Pavel je výborný, ale nikdy nevíte, co udělá, tak jsem to zkazila!" Na to jí Pavel Řezníček odpověděl: "Ženy kolem mě jsou mi fuk, nevnímám je. Soustředím se na to, abych věděl, kterou nohou mám jít."

Náš tip: Hosprová končí ve StarDance: Co jste o ní nevěděli

Anička Polívková byla obrovským překvapením. Vůbec netušíme, co se stalo, ale do té doby, než přišla zatančit tango, byla při vystoupení vždy šíleně nervózní a dělala jednu chybu za druhou. Na třetí generálce předvedla, že je prostě dobrá! A večer to jen potvrdila. Po taneční figuře zvané "vánočka" (proplétání nožky do rukou), pronesl Marek Eben větu: "Já bych po tomhle potřeboval fyzioterapeuta."

Mama mia a chyba klavíristy

Při tangu Ondřeje Brzobohatého a Evy Krejčířově se při nástupu z Moondance orchestru Martina Kumžáka ozval velmi falešný tón, který vyšel z kláves a následný smích. Ondřej i Marek Eben chybku komentovali se slovy: "To je v orchestru radosti, když se jednou za pět let něco pokazí!" Samotný pár vše zvládl na jedničku a předvedl, že v sobě mají nádrž sexappealu!

Celý večer zakončili vystoupení Šárka Kašpárková a Jan Tománek. V kostýmech, které by jim i ABBA mohla závidět ještě zvýraznili výšky svých těl a my jen žasli, jak něco tak vysokého, zvládne tolik pohybů a otoček. Nepřehlédnutelný byl i velký výstřih na košili Jana Tománka, na který si dovolil upozornit Marek Eben: "Dříve se takové výstřihy nosily, aby byla vidět chlupatá mužná srst. Dnes se to holí a dřív to byla super Sagičova (Sagvana Tofiho) srst!"

Dnes večer se cvičně rozloučíme: S Taťánou Kuchařovou a Janem Onderem

Celá generálka proběhla, dokonce si soutěžící natrénovali večerní vylučování a obětními beránky se stali Jan Onder a Taťána Kuchařová. Při závěrečném rozlučkovém tanci, kdy kolem nich ostatní utvoří kruh, se na Taťánu vrhl její partner Ondřej Brzobohatý a na Jana Ondera jeho přítelkyně Lucie Hunčárová, což patřilo k nejzábavnější části dne. Matěj Ruppert a Imrich Bugár si z publika vytáhli malé holčičky. Jedné se zmocnil i Ondřej Brzobohatý, který si s malou slečnou vyzkoušel své otočky z tanga.

Během celé generálky zde nebyla originální porota, ale zastupovaly ji čtyři dámy. Během odpoledne perlila i Tereza Kostková, která z Green roomu poprosila porotu o "hovnocení" a ve chvíli, kdy na ní nesvítilo světlo slíbila televizním divákům: "Večer se dívejte, najdeme pro vás nějaký obličej!"

Když se nikdo nedíval

Poté, co se tanečníci rozprchli, zůstal v hloučku dětí jeden "andílek", ano byl to Jan Onder, který rozdával podpisy a hlavně úsměvy do foťáku malých fanynek. Nám podpis nevěnoval, ale vzal nás do zákulisí, šaten "celebrit". Ochranka nás bez problémů vpustila, no co taky, vždyť jdeme s Onderem, ale zamračený pohled Ondřeje Brzobohatého nám mohl leccos naznačit.

Zjistili jsme, že šatny nejsou nijak velké, řeklo by se, že mají všichni svoji malou maringotku, jen profesionálové ji sdílejí po dvou. A co chcete za super uklizený prostor, když na čtyřech metrech čtverečních bydlí Jan Onder s největším tanečníkem soutěže, Janem Tománkem, kterého jsme zastihli už bez třpytivého úboru jen v trenýrkách.

Cestou zpět jsme si všimli asi 6 zrcadel. Před jedním z nich seděla Eva Krejčířová - taneční partnerka Ondřeje Brzobohatého, a pod rukama zkušené kadeřnice se jí na hlavě rýsoval účes na večerní tango. Kolem nás pobíhaly dámy v župánkách a pánové si prostě dělali své pohodlí.

Při odchodu jsme zaslechli rozhovor Ondřeje Brzobohatého, který se zlobil, že Matěj Ruppert (nešťastně se připletl, když jsme vcházeli dovnitř) vpustil tisk do šaten, že tam nemá co dělat, dámy se tam převlíkají a to se prostě nedělá. Až později jsme zjistili, že se vlastně zlobil na nás. Ale my přísaháme, že nám o tanečnice nešlo, my šli za jediným cílem, do šatny Jana Ondera!

I přesto, že se na nás mračil, slíbil, že smíme nakouknout na zkoušku, hlavně, když tam nebudeme dlouho.

A co říci závěrem?

Celkový dojem je takový, že generálka je mnohem uvolněnější a Marek Eben má své improvizované vtipy daleko lepší, než v přímém přenosu. Dlouhý den byl za námi a my si domů nesli pár (ne)příjemných zážitků. Zjištění, že nenalíčené a neučesané dámy vypadají vlastně mnohem lépe a taneční róby jsou snad ještě těsnější a sukýnky kratší než to vypadá na kameře. Dále si přejeme, aby někteří VIP tanečníci, nosili podobně těsné kalhoty (jako Ondřej Brzobohatý) i v reálu.

Ze setkání s VIP tanečníky nejvíce utkvěl v paměti rozhovor s Pavlem Řezníčkem, který si drží velký odstup od cizích lidí (nebo jen tisku?). A my po dotazu, zda by neposkytl krátký rozhovor, měli pocit, že mu snad chceme ukrást poslední cigaretu

Energii jsme dobyli v krátkém setkání s Alicí Stodůlkovou, s kterou máte pocit, že jí kolem vlasů létají jiskřičky. A nakonec to nejlepší, neskrývaná radost (objetí a polibky) Taťány Kuchařové, když jsme jí donesli kytici rudých růží. Celou situaci okomentoval náš fotograf: "Škoda, že sem jí tu kytku nedal sám!", a pak jsme se raději vytratili, aby se na nás Ondřej Brzobohatý nerozzlobil ještě víc.

A co vy? Sledujete každý večer taneční soutěž StarDance? Kdo je váš favorit? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Foto: StarDance nabízí žhavou vášeň i hvězdy v županu

Vyhoďte ho: Mama hotel je ostuda dětí a chyba rodičů

Dvacet banánů denně: Nejlepší dieta pro těhotné?!

 

 

 

 

 

 

 

Řidič na dálnici natočil "nejšílenější nehodu". Auto vylétlo několik metrů do vzduchu | Video: Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama