reklama
  • Wiki
  • Pavel Řezníček

Pavel Řezníček ( * 11.10.1966) je český televizní, filmový a divadelní herec. Na DAMU absolvoval kromě herectví i divadelní režii. Je známý z řady televizních a filmových rolí.

Nejprve fotbal, později herectví

Vyrůstal v Brně, kde vystudoval gymnázium a také hrál fotbal za Zbrojovku Brno. Nad sportem však nakonec zvítězilo divadlo. Řezníček se stal nejprve kulisákem v brněnském Divadle bratří Mrštíků. Ve čtyřiadvaceti letech začal studovat pražskou DAMU, kde byli jeho učiteli Jan Kačer nebo Boris Rösner.

Divadelní kariéra

Po studiích hostoval v Národním divadle (Zimní pohádka), získal i roli v Divadle Kalich (Tragédie mstitele). V roce 2002 dokonce režíroval alžbětinskou komedii Rytíř hořící paličky v divadle v Mladé Boleslavi.

Film a televize

Zahrál si v několika seriálech (Velmi křehké vztahy, Letiště, Kriminálka Anděl, Přešlapy, Cesty domů) a televizních filmech (BrainStorm, Ďáblova lest, Nespavost). Zároveň pracoval na TV Primě tři roky jako produkční.

Pavel Řezníček ve StarDance

V roce 2013 dostal nabídku účastnit se taneční soutěže České televize StarDance. Jeho taneční partnerkou se stala Lucie Hunčárová. Více o soutěži se dozvíte na oficálních stránkách StarDance.

Související články

reklama
reklama
reklama