reklama

Tanečník Jan Onder: Taťána je temperamentní pižďuch!

Zajímá vás, jaká je Taťána Kuchařová taneční partnerka a jak své šance v soutěži StarDance vidí Jan Onder? Přečtěte si rozhovor.

Foto: Vojtěch Marek

Tanečník, choreograf a lektor standardních a latinskoamerických tanců Jan Onder je v současné době tanečním partnerem Taťány Kuchařové v soutěži StarDance. Na svém kontě už má dvě vítězství, s Danou Batulkovou a Kateřinou Baďurovou.

S Honzou jsme se setkali v Tančírně v Holešovicích, kde vede kurzy pro dospělé, děti a mimo jiné tam občas zkouší i s Taťánou na další vystoupení. Mladý sympaťák přišel včas, dobře naladěný a s bagetou v ruce nám prozradil, jaké to je dotýkat se nejkrásnější dívky světa, co ho čeká v nejbližší době a zda si musí hlídat svůj jídelníček.

V roce 2008 jste po vítězství ve StarDance v jednom rozhovoru řekl: Moje hvězda brzy zhasne. Je rok 2013 a nestalo se tak. Jak jste reagoval, když vás Česká televize opět oslovila?

Byl jsem samozřejmě strašně rád. Já to znám z tancování. Velké hvězdy, i ty které si to o sobě myslí, se kolikrát vytratí, že po nich není vidu ani slechu. Jsem rád, že se mi na obrazovce podařilo udržet o něco déle.

S Danou Batulkovou jste při tanci vypadali, že se znáte už několik let. Jaký máte vztah? Vídáte se ještě dnes?

Vídáme. Dokonce nás čekají v prosinci i v lednu nějaká vystoupení. My spolu obrážíme plesy a je pravda, že jsme si strašně sedli. Já jsem takový chameleon. Mám rád skoro každého. Nemám s nikým dramatické problémy. Spolu jsme vycházeli skvěle.

Dana je dost podobná mojí  mamince, mladá, svěží a se smyslem pro humor. Je moderní a já se s ní vždy rád vidím.

Pomáhá vám účast ve StarDance a s tím spojená popularita ve vaší kariéře, potažmo dalších projektech?

Pomáhá, ona ta televizní obrazovka je mocné médium. Když jste na obrazovce, tak frčíte. Mám spoustu nabídek na taneční vystoupení.  Své kurzy tance mám plné. Je to o něčem jiném. Snažím se toho využít, byl bych sám proti sobě, ale nejdu přes mrtvoly.

Máte za sebou dvě vítězství v soutěži StarDance. První v roce 2008 s Danou Batulkovou, loni s Kateřinou Baďurovou a nyní tančíte s Miss World Taťánou Kuchařovou. Prozradíte nám něco na každou z nich? Která z nich měla největší sexappeal?

Největší  sexappeal pro tanec má určitě Taťána Kuchařová. Není to jenom o tom, že je hezká. Cítí svoje tělo, umí s ním pracovat. Pohyby jsou svůdné, takové olejové. Zkrátka pěkné.

DOPORUČUJEME: Nakoukněte s námi do zákulisí StarDance

Zase Katka byla neuvěřitelně technická a vydrilovaná. Když jsem jí řekl udělej patu, špičku, a pak se otoč na malíčku, ona to udělala. Stačilo popsat pohyb a ona ho udělala.

A Dana Batulková má v sobě určitou roztomilost a super smysl pro humor, což měly všechny holky. Ale Dana Batulková se nebála ze sebe udělat legraci a klidně se shodit veřejně. Měla nadhled. Vlastně každá dáma měla neuvěřitelný nadhled.

Jak dlouho zkoušíte s Taťánou? Je snazší ji něco naučit, když má zkušenosti?

Zrovna včera jsme se o tom bavili. Hodně nás štve, že si všichni myslí, že má zkušenosti s tancem. Taťána tancovala v kroužku na základní škole, na kterém skončila v devíti letech. Chodila tam jednou týdně. O taneční průpravě to rozhodně není. Je hodně talentovaná a pilná při zkoušení.

Jsou tréninky čistě ve vaší režii nebo se společně domlouváte?

Naprosto mi důvěřuje. Taťána se ale hezky hýbe, takže, když něco zatančí spontánně a líbí se mi to, tak chci dělat to, co je blízké jí. Účast v soutěži je pořád o ní a ne o mně!

Jaké to je dotýkat se nejkrásnější dívky planety?

Musím říct, a určitě někoho zklamu, ale je to dost normální. Má kůži jako my. Když se zadýchá tak, funí jako my. A předpokládám, že spoustu věcí děla, jako my. Samozřejmě má svojí eleganci a noblesu, ale to může mít kdokoliv jiný, a nemusí to být zrovna Miss World.

Taťáně je často vytýkaná její odtažitost, strohost až nepřístupnost. Jaká ve skutečnosti je?

To je hezký, ale je to úplná hovadina, dlouho jsem neslyšel takovou blbost, protože ji znám. Je to až úsměvné, že se to říká, ale ona je úplný opak. Někoho tak temperamentního a energického jsem snad nikdy nepotkal.

Náš tip: StarDance: Kdo zazářil a kdo zklamal třetí večer?

Má to své výhody i nevýhody. Špatně se soustředí, protože myslí na něco jiného. Patří mezi neposlušné a neposedné studenty, což ale vykompenzuje její obrovská pracovitost. Je to veselá holka. Když jsem jí řekl, že je celebrita, tak se ohradila. Necítí se být celebritou. Oni lidi vlastně chtějí, aby byla odtažitá a seriózní, ale je to docela obyčejná temperamentní crazy holka.

Je snazší učit někoho, kdo je tancem nepolíbený nebo jste naopak rád, když umí alespoň základní kroky?

Já jsem radši, když učím lidi úplně od začátku. Nemusím je přeučovat zažité chyby. Na druhou stranu, když dostanete někoho, kdo umí základní kroky a je talentovaný, dá se toho využít v jeho prospěch.

Je něco, co jí vyloženě nejde?

No přiznám se, že jsem si ničeho takového ještě nevšiml, na co by byla prkno. Jsou figury, které obnáší technickou vyzrálost, tak ty dělají větší problémy, ale vždy se přes to přeneseme.

Máte nějaký společný rituál před vystoupením?

My se potřebujeme zklidnit a zkoncentrovat, tak se prodechneme. Ona je totiž takový temperamentní pižďuch, tak chci, aby se uklidnila a zkoncentrovala, tak děláme hluboký nádech a hluboký výdech.

Lucie Hunčárová je vaší taneční partnerkou na soutěžích a také společně vedete kurzy. Ve StarDance tančila s Pavlem Řezníčkem. Byla mezi vámi nějaká konkurence nebo si pomáháte a radíte?

Každý si chceme dělat svoje choreografie sami. Ale spíš se tak bavíme, jak s nimi pracovat s těmi "hvězdami". Jak na ně,  jaký přístup zvolit.

Jaká nálada vládne mezi soutěžícími StarDance. Vládne mezi vámi rivalita nebo se naopak podporujete a chodíte spolu třeba na pivo?

My chodíme furt na pivo. Přebýváme v Praze společně s Michalem Kurtišem a přítelkyní Lucií Hunčárovou, protože nejsme odsud. Vůbec to není o konkurenci. Je to zábava a samozřejmě i práce a dřina.

Dokázal byste naučit tančit i absolutního antitalenta?

Já už jsem to dokázal. Učím už téměř 15 let. Je to o trpělivosti. Já od přírody trpělivý nejsem, ale naučil jsem se to.  Díky tancování jsem to zvládl. Nespěchám, dám lidem čas. Někdo potřebuje samozřejmě víc, ale vydržím a naučí se tancovat úplně každý.

Náš tip: Foto: StarDance nabízí žhavou vášeň i hvězdy v županu

Je důležité, aby to mezi partnery při tancování  jiskřilo, nebo se nemusí znát? Je tanec o vzájemném vnitřním pochopení?

Určitě! Ale je pravda, že jsem tančil s partnerkou, se kterou jsem si lidsky nerozuměl a neměli jsme moc společného. Přesto jsme pohybově souzněli.

Kdybyste se před vystoupením s Taťánou pohádali, dokázali byste to vypustit a předvést dokonalý výkon?

Hlava je v tanci hodně důležitá. Proto spíš řešíme koncentraci a zvládnutí nervozity než nějaké hádky. Před soutěží jsme nervózní a podat nejlepší výkon v tom stresu je obrovsky těžké.

Vaše charisma a popularita se nedají přehlédnout. Je snazší se seznamovat s lidmi? Dostáváte nějaké nabídky od žen?

Moc ne. Já tomu nejdu naproti. Já na to vlastně nemám moc čas. Ano, chtějí se se mnou lidé seznámit, někteří. I na kurzy chodí více lidí proto, že mě chtějí poznat a zajímám je. Asi i ženy... Ale já to nevyhledávám, tak neumím úplně odpovědět.

Naučil vás tanec něco nového ve vztahu k ženám? Rozumíte jim lépe?

Myslím si, že jo, prostě s nimi vyrůstám od malička. Od sedmi let. Mám k nim blíž, občas jim rozumím lépe.

Je to až tak, že půjdete raději s kamarádkou na kafe než s kamarádem na fotbal?

No to asi ne. Já mám radši za kamarády kluky. S ženami se moc kamarádit nemá, i když já pár kamarádek mám. Ale kluci jsou lepší.

Tanec je fyzicky náročný. Upravujete si svůj jídelníček a životosprávu?

Moc ne. Dávám si pozor na to, abych jedl zeleninu. Abych do sebe nacpal nějaký salát. A snažím se nejíst smažená jídla. Zkrátka nejím tzv. špatná jídla a snažím se o pestrost. Ale speciální jídelníček nemám.

Myslíte si, že ve StarDance vyhrajete potřetí? Zatím vypadáte jako žhaví kandidáti na finále.

Ve StarDance nevyhrávají úplní favoriti. Já jsem vyhrál dvakrát a nikdy jsem za favorita nebyl. Takže je to teď trochu těžší a může se stát, že nevyhraju.

Váš tip na vítěze?

Já si skoro myslím, že tentokrát to může vyhrát každý. Každý má něco zajímavého. Imrich Bugár, skvělý sympaťák, hodný taťka. Navíc sportovec, který toho hodně dosáhl. Matěj Ruppert, vzdělaný člověk, inteligentní se špičkovým smyslem pro humor. Charizmatickej chlap. Ondřej Brzobohatý, lamač dívčích srdcí. Šárka Kašpárková, mistryně světa ve trojskoku, sympatická a neuvěřitelně upřímná ženská.

Čtěte také: FOTO Hosprová končí ve StarDance: Co jste o ní nevěděli

Tentokrát je to hodně těžké. Nemám favorita a ani se necítím být favoritem. Každý chce vyhrát, ale není to křečovitá záležitost. Asi se z toho nepo*eru, když nevyhraju. Musí to být přirozený, pohodový, jedu si svou práci. Snažím se naučit Taťánu co nejlépe tancovat, dělat choreografii zajímavou. Nestydět se za svoji práci, to je to, co mě teď zajímá!

S kým byste si, nejen z českých celebrit, chtěl jednou zatancovat?

Nikoho takového nemám. Já bych si chtěl někdy jen pokecat a zajít na kafe, ale to je asi jiná story.

Co vás čeká po skončení StarDance? Jaké jsou plány a sny Jana Ondery?

Čeká mě koncem ledna mistrovství republiky. Takže s mojí přítelkyní Luckou Hunčárovou budeme trénovat. V únoru zahajuji kurzy, kterých je moc. Čeká mě natáčení pokračování pořadu pro děti. Chystám tancování pro děti, soukromé kurzy a chtěl bych si koupit byt.

Kdyby si s vámi chtěla zatančit normální žena, může?

Bez problémů. Může přijít úplně každý. Těším se na něj.

Líbila se vám někdy nějaká soutěžící jako žena? 

Musím říct, že se mi hodně líbila Kateřina Baďurová, krásná žena. Ale bylo to v té zdravé rovině. Jsme dobří kamarádi. Je to fakt krásná žena. Mně se líbily moje partnerky všechny. I Dana Batulková, na to, kolik jí je, je úžasná.

Co děláte, když zujete taneční střevíce?

Já v poslední době nedělám nic jiného, než že pracuju. Rád trávím čas se svými kamarády, kterých mám dost, takových těch upřímných a těší mě to. Vždycky jednou za rok jezdím s Jirkou a Jirkou na pánskou jízdu. Tam se těším.
Rád trávím čas se svou rodinou. Mám je moc rád. A pak také se svojí přítelkyní Lucií občas vypadnu do nějakých lázní či wellness, i když už jsme tam nebyli ani nepamatuji, ale to je výborné, to mám rád...

Kdo je váš favorit ve StarDance? Komu držíte palce? Který tanec je váš oblíbený? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Čtyři zabijáci sexu: Co z toho trápí v posteli i vás?

Plesové šaty: Jak je vybrat a které barvy jsou v módě!

Modeling ji dohnal k anorexii: Dnes je z ní XL modelka!


 

Janeček: Poklesli jsme ke zbabělosti a obětovali naše děti, zavření škol je šílené | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama