reklama

Plesové šaty: Jak je vybrat a které barvy jsou v módě!

Čeká vás plesová sezóna a chcete vypadat úžasně? Připravili jsme pro vás přehlídku nejmodernějších kousků. Víte, co se bude nosit? My ano!

Foto: Profimedia.cz

Taneční kurzy jsou v plném proudu a začíná se pomalu rozjíždět plesová sezóna. Co je trendy? Jaké plesové šaty se budou nosit? Kterou barvu či materiál zvolit? Máme pro vás pár zajímavých tipů.

Mnoho z nás neví, jak se správně na ples obléknout. Základní přehled etikety na plese, řekněme spíše dress code, si žádá večerní róbu. Pojďte se s námi vrhnout do světa plesových šatů.

Letošní sezóna přinese ženskost

Na jednu stranu návrháři hodně využívají romantické krajky, jemné týly a hedvábné šifony, na straně druhé jsou letos hodně odvážní a nešetří rozparky, průhlednými variacemi a výrazným zdobením v podobě blyštivých kamenů.

Své si najde tedy nejen křehká milovnice romantiky, alel také sportovně založené dámy, které touží po pozornosti a jisté pompéznosti úboru.

Široká sukně pryč, třpytky sem!

Stále jsou hitem spíše splývavější modely. Široké sukně jsou již nějakou dobu na ústupu. Ve střizích si vyberete ze sexy odvážných modelů na tělo s rozparkem, výstřihem nebo průhlednější spodní částí sukně. Pokud se držíte zpět, klidně zůstaňte u osvědčených antických plesových rób s vlečkou, které připomínají dávné doby starověkého Říma.

Náš tip: Plesové šaty pro plnoštíhlé: Jak vybírat a kde nakoupit

Dámy, které touží po pozornosti a obdivných pohledech mužů, by měly sáhnout po luxusních materiálech, jakými například jsou krajka s třpytkami, poflitrované šifony nebo modely bohatě pošité kameny, které výrazněji odráží světla reflektorů.

Elegantní dámy

U žen nad 35-40 let doporučujeme slušivé plesové šaty s krajkovými rukávy. K dostání jsou na robách ve stylu mořských pan, ale i u šatů ve splývavějším střihu.

Lesklé a pružné látky, elastické střihy, si mohou dovolit hlavně mladé a štíhlé ženy. Plnější postavy by měly myslet na drobné nedostatky a rafinovaně je maskovat.

Není barva jako barva

U barev došlo k jakési rozvolněnosti. V podstatě je na vás, kterou z nich si vyberete. V kolekcích je k vidění celé spektrum, avšak odstíny by neměly být příliš křiklavé. Nejoblíbenějšími jsou pudrové-béžové, světle růžové, starorůžové, smetanové, zlaté, ale také i výrazná červená či klasická a nesmrtelná černá.

Všeobecně platí, že černá barva zvýrazňuje nedokonalosti pleti a vrásky. Doporučuje se proto výběr spíše v tmavomodrém, vínovém či olivovém odstínu.

Jakou zvolit délku

Na ples volíme především dlouhé šaty. Mladé dívky a ženy si ale mohou dovolit i kratší kombinace, záleží, do jak důležité společnosti se chystáte. Nevhodné jsou kostýmky či experimenty v podobě kombinéz.

Vhodný střih

Nelze s přesností určit, které postavě sluší jaký střih. Rozhodně se řiďte instinktem. Vetší partie se snažte spíše zakrýt nebo naopak od nich upoutat pozornost. Například širší boky si zaslouží větší a vhodně zvolený výstřih, který strhne pohledy zvědavých mužů, od nedokonalých partií třeba do výstřihu. Pokud máte tvar hrušky, bude vám daleko lépe slušet rovný střih.

Boky nenápadně potlačíte, když zvolíte zajímavý horní díl, který klidně může být světlý, zatímco spodní části svědčí tmavá.

Výběr výstřihů:

Loďkový výstřih - Sluší úzkým ramenům a je ideální pro malá prsa.

Hranatý výstřih - Dobrá volba pro větší ňadra a širší ramena.

Véčko - Chcete vypadat jako gazela, pak vsaďte na véčko. Malé i velké postavě krásně prodlouží krk.

Kulatý - Zlatá střední cesta. Pozor však u vysokých postav s dlouhým krkem. Může působit fádně.

Za krk - Vhodný pro ženy s menším poprsím. Obecně platí, že patří mezi velmi elegantní řešení. Pozor na širší ramena nebo silnější paže.

Ke krku - Vyhnout by se měly dámy s krátkým krkem. Nejlépe v kombinaci se zajímavým materiálem a na delší šíji.

Rada na závěr!

"Nevíte-li si rady, doporučuji zajít do salonu. Personál by měl být schopný na základě vámi zadaných požadavků a představ, nabídnout vhodné a slušivé varianty a jejich alternativy. Může se stát, že po zkoušení se od původní představy značně vzdálíte. Na výběr si udělejte dostatek času. Určitě se to vyplatí," dodává Světlana Zoubková ze salonu Mireli.

Čtěte také: Nejlepší plesové šaty: Inspirujte se v Hollywoodu

Jednotlivé róby se zcela jistě vyplatí půjčovat, pokud tedy nechcete do společnosti chodit stále v těch samých šatech. Ceny půjčovného na 3-4 dny se pohybují od 2 000-4 000 Kč u splývavých modelů. A od 3 000-5 000 tisíc korun u šatů s bohatou širokou sukní.

Když si přesto chcete pořídit nějaký svůj kousek, zkuste se pozeptat v salónu, zda nerozprodávají loňské nebo ještě starší modely, ceny se pak pohybují na úrovni víkendového půjčovného, ale šaty budou jen a jen vaše!

zdroj: plesove-saty.cz

Kolikrát do roka, obléknete plesové šaty a vyrazíte si zatančit do společnosti? Která barva je podle vás na plesových šatech krásná a naopak, kterou byste si nikdy nevzali? Napište nám do diskuze pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Foto: StarDance nabízí žhavou vášeň i hvězdy v županu

Jak se zbavit pálení, svědění a slzení očí?

Inspirujte se: Originální adventní kalendáře, které pobaví!

 

 

 

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama