reklama

Šárka Kašpárková

Šárka Kašpárková je bývalá česká atletka a držitelka řady mezinárodních ocenění.

Životopis slavné skokanky

Rodačka z Karviné absolvovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a ze začátku se věnovala basketbalu. Pak jí ale učaroval skok do výšky a trojskok, ve kterém následně dosáhla největších úspěchů a prolomila několikrát český rekord.

Sportovní úspěchy

V roce 1992 se kvalifikovala na olympijské hry v Barceloně, díky čemuž se dostala do širšího diváckého povědomí. O rok později se stala mistryní republiky v trojskoku a v roce 1995 získala zlatou medaili na Světové univerziádě.

Poté následovalo třetí místo na olympiádě v Atlantě a zlato z mistrovství světa v Athénách. Po olympiádě v Sydney, kde se umístila na 12. místě, oznámila přerušení kariéry a nastoupila na mateřskou dovolenou.

Když se o tři roky později ke sportu vrátila, už se jí nepodařilo navázat na předchozí úspěchy. V roce 2006 tedy Kašpárková oficiálně potvrdila konec kariéry vrcholové sportovkyně.

Soukromí slavné skokanky

Šárka má dceru Terezku se svým manželem a bývalým trenérem Michalem Pogánym.

Po ukončení kariéry se vrátila zpět k basketbalu, se kterým začínala při studiích, zároveň působí ve vedení Českého klubu olympioniků. Kromě toho se zajímala i o politiku. V roce 2010 kandidovala na primátorku města Brno jako společný kandidát bloku Suverenita Jany Bobošíkové a Nezávislých.

Šárka v reality show

V roce 2013 souhlasila s nabídkou účastnit se oblíbené soutěže České televize StarDance, ve které vystupuje po boku profesionálního tanečníka Jana Tománka. Více o soutěži se dozvíte na oficiálních stránkách StarDance.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama