reklama

Matěj Ruppert

Matěj Ruppert je český zpěvák a příležitostný herec. Kariéru nastartoval v zábavné televizní soutěži Caruso Show.

Dětství a mládí

Na základní škole navštěvoval folklórní soubor Rosenka. Během studií na střední pedagogické škole se účastnil talentové pěvecké soutěže Caruso Show, kterou vyhrál. V roce 1999 byl přijat na konzervatoř na obor populární zpěv. Studium ale po půl roce ukončil.

Hudební projekty

Zpíval ve funkové skupině Leguar Gr. V roce 1999 se stal jedním ze zakládajících členů kapely Monkey Business. Spolu s Romanem Holým, dalším členem kapely, a zpěvačkou Terezou Černochovou později rozjel formaci G Point Hunters (2007). Angažoval se i v dalším Holého projektu s názvem Neruda (2010).

Herecká kariéra

Kromě hudby se Ruppert příležitostně věnuje herectví. Objevil se v několika malých, ale o to výraznějších rolích například ve filmech Pupendo (2003), Pusinky (2007) nebo Tři sezóny v pekle (2009).

Osobní život

První manželkou Matěje Rupperta se v roce 2007 stala zpěvačka Karolína Chytilovou-Ruppert, která nedávno svedla úspěšný boj s rakovinou prsu. Na podzim roku 2013 se Matěj znovu oženil s přítelkyní Terezou.

Matěj Ruppert ve StarDance

V roce 2013 kývl na nabídku České televize účastnit se taneční soutěže StarDance. Jeho partnerkou se stala profesionální tanečnice Alice Stodůlková. Více o soutěži včetně odkazů na online vysílání se dozvíte na oficiálních stránkách StarDance.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama