reklama

Ryor je česká kosmetická značka, která nabízí odličovací přípravky, krémy pečující o pleť, kosmetickou řadu na akné, šampony, kondicionéry, kosmetiku pečující o tělo (např. přípravky na opalování, proti celulitidě nebo na zpevnění pokožky), balzámy na rty, dále čaje a nativní stravu.

Historie značky Ryor

Firmu Ryor založila Eva Štěpánková v roce 1991 jako zařízení vyrábějící přípravky pro profesionální ošetření v kosmetických salonech. Název vznikl podle první použité parfémové kompozice Rybíz-Oranž. Dodnes je tato parfémová kompozice použita v přípravku Exclusive z řady Suchá a citlivá pleť. Později začala firma Ryor dodávat své výrobky také na maloobchodní trh.

První továrna a expanze do zahraničí

V roce 1996 v Kyšicích u Unhoště v okrese Kladno vyrostl moderní výrobní areál, který po otevření v roce 1997 vyrábí a reprezentuje značku Ryor. Obchodní aktivity firmy jsou řešeny firemními prodejnami v Praze 1 - Národní třídě, v Praze 6 - Lotyšské ulici, v Ostravě-Přívoze v Chopinově ulici. Pobočky Ryor jsou také na Slovensku. Firma Ryor se také snaží expandovat do zahraničí. Mezi klienty firmy Ryor se počítají a začleňují obchodní partneři v Rusku, na Ukrajině, Bulharsku, Mexiku, Řecku, Maďarsku, Německu, Nizozemí, Španělsku, Finsku, Norsku, Velké Británii, Irsku, USA, Spojených arabských emirátech, Japonsku a na Tchajwanu.

Ryor dnes

V současné době vyrábí firma kolem dvou set výrobků, z toho přibližně sto je určených pro maloobchod a tři nadstavbové řady Bio Ryor Care a luxusní řady Ryor Caviar Care a Ryor Luxury Care lze získat hlavně ve firemních prodejnách a v e-shopu. Před několika lety vstoupila firma na trh i s doplňkovým sortimentem, a to především s naturální výživou a speciálními čaji, které se výrazně uplatňují při detoxikaci organismu, která je součástí péče o pokožku a při formování a modelaci těla.
Za rok 2010 byla Ing. Eva Štěpánková v Hospodářských novinách vyhodnocena jako šestá z 25 nejvlivnějších žen českého byznysu "Top 25 žen českého byznysu".

Filosofie značky

Proč Ryor vstoupil na kosmetický trh a čím se odlišuje od ostatních kosmetických značek? Už od začátku je záměrem firmy vytvořit a "ušít" ošetření každé zákaznici na míru.
Každý klient-zákazník je podle Ryoru jiný a potřebuje individuální péči, proto se vše podstatné dozvíte v sekci Poradna.

Výroba kosmetiky

Všechny vyráběné přípravky Ryor jsou vyvíjeny ve vlastních laboratořích, které jsou významnou součástí firmy. Aktivní, účinné látky jsou připravovány na bázi bylinných a rostlinných extraktů a v součinnosti s moderními kosmetologickými trendy jsou cíleně zaměřeny na řešení problémů pleti, ošetření a modelaci těla. Vývojoví pracovníci firmy používají k realizaci kosmetických přípravků aktivní látky, suroviny a parfémové kompozice od renomovaných firem z celého světa.
Po otevření nové výrobní haly v roce 1997 s novými výrobními stroji jsou v dalších obdobích přidávána výrobní zařízení, která snižují podíl ruční práce a dotyk lidské ruky s kosmetickými přípravky při na celém procesu výroby a adjustace přípravků. Celý systém výroby je od začátku až do konce napojen na počítačový program od navažování základních surovin až po předání hotových výrobků do skladu.

Ryor netestuje na zvířatech

Firma Ryor netestuje a ani nikdy v minulosti netestovala své finální výrobky na zvířatech. Všechny výrobky jsou schvalovány a testovány na Státním zdravotním ústavu v Praze a také dermatologicky testovány na odborných dermatologických pracovištích, výhradně na dobrovolnících starších osmnácti let. V kosmetických přípravcích nejsou použity ingredience pocházející ze zabitých zvířat, firma nepoužívá extrakty z ohrožených druhů rostlin. Při volbě ingrediencí do výrobků a při jejich výrobě Ryor respektuje životní prostředí.

Související články

reklama
reklama
reklama