reklama

Chcete se zahřát a uzdravit? Vsaďte na čaje

Vsaďte na každodenní pomocníky v boji proti arktické zimě a mrazu. Čaje zahřejí i vyléčí

Foto: Profimedia.cz

Také byste nejraději v mrazivém počasí zalezla do peřin a celý den strávila v posteli? Nebo bojujete s nachlazením a potřebujete prohřát tělo?

Pokud si nemůžete stále brát dovolenou, vsaďte na každodenní pomocníky v boji proti arktické zimě. Vyzkoušejte každý den šálek čaje, který prohřeje zkřehlé tělo a postaví vás na nohy.

Rady babky kořenářky

Existuje celá řada bylinkových čajů, víte ale, k čemu jaká bylina slouží? Trápí-li vás nachlazení, s horečkami pomůže meduňka, šípkový čaj nebo čaj z lipového květu. Infekce vás zbaví heřmánkový čaj nebo čaj z kopřivy. Který čaj jednoznačně povzbudí a zahřeje? Doslova zázrakem je zázvor, čaj z mateřídoušky nebo z rozmarýnu.

Čaje z dálek uzdravují i u nás

Rooibos je bez kofeinu, přesto nabudí organizmus obsahem mnoha minerálů a antioxidantů. Tento čaj má nejen lahodnou chuť, ale posiluje imunitu a léčí kožní problémy. Nelze zapomenout na účinky zeleného čaje, který je prospěšný pro celé tělo. Pomáhá trávicí soustavě, prokrvuje orgány, uvolňuje průdušky, čistí tělo a celkově posiluje organismus. Navíc povzbuzuje mysl ještě lépe než káva.

Místy až šokující záběry. Satelitní snímky ukazují, jak se Země proměnila za 30 let | Video: ČTK
reklama
reklama
reklama