reklama

Intimní problémy? Vyřešte je vodou

Voda? Obyčejná voda? Je to tak: umožní nám správnou intimní hygienu, která poskytuje řešení nebo i prevenci vůči celé řadě civilizačních onemocnění.

zadeček
zadeček | Foto: thinkstockphotos.com

Voda? Obyčejná voda? Je to tak: umožní nám správnou intimní hygienu, která poskytuje řešení nebo i prevenci vůči celé řadě civilizačních onemocnění.

Hemoroidy, zácpa, mykózy - to všechno bývá důsledkem nesprávné intimní hygieny. Neznamená to však, že bychom se nemyli. Jenom ne všude...

Umíte se mýt?

Pro velkou většinu z nás jsou základní hygienické návyky samozřejmostí. Po příchodu z venku či před jídlem si umyjeme ruce, ráno a večer si vyčistíme zuby, bez sprchy by někteří neusnuli či neopustili dům. Jinou věcí je ale očista po použití toalety. Stále většinou používáme papír, ačkoliv kvalitnější hygienu poskytuje právě voda.

Na jihu Evropy, v Asii a v celé řadě západních zemí je  již dlouhá léta zcela neodmyslitelnou součástí každé koupelny bidet. V jižní Americe, konkrétně v Argentině a Uruguayi, jej má dokonce 90% domácností.

Elektronický bidet, elektronické sprchovací WC sedátko, japonská toaleta, toaleta 21. století - to vše jsou jen různé názvy pro stejný vynález, který umožňuje dokonalou  intimní hygienu.

Samozřejmě je velkým přínosem pro ženy nejen při cyklu, ale účinný je především proti hemoroidům. I když tyto potíže postihují až polovinu populace, k lékaři se s ním chodí jen málo.

O čem se nemluví

Ženy i muži se často stydí přiznat k obtížím v citlivé tělesné oblasti - konečníku a řitního otvoru. Jejich nejčastějšími projevy jsou pálení, svědění a vlhnutí konečníku, krvácení, bolest při vyprazdňování, v pokročilejším stádiu výhřez.

Odborníci upozorňují, že jde o důsledky rychlého životního stylu, sedavého zaměstnání a špatné životosprávy. Často je způsobuje  vysoký či kolísavý krevní tlak, různé choroby žilního systému (křečové žíly a související choroby) či záliba v nadměrně kořeněných jídlech.

Jde o oslabení stěny hemoroidálních žil a jejich uzlovité rozšíření do městků - varixů, podobně jako u žil na dolních končetinách," vysvětluje chirurg Programu H Plus MUDr. Alexandr Kropáč a doplňuje: „Poměrně široké hemoroidální žíly v normálním stavu tvoří měkké polštářky, které společně se systémem svěračů spolupůsobí těsný zevní uzávěr řitního kanálu. K oslabení žilní stěny dochází buď na podkladě genetické predispozice, nebo i jinými vlivy, jako je například hormonální antikoncepce či jejich spolupůsobením."

Nejlepší papír je voda

Při onemocnění hemoroidy jsou jednoznačně pomocníkem elektronické bidety, protože kromě očisty po vykonání potřeby umožňují několik druhů masáží, které navíc pomáhají při zdravotních obtížích se stolicí.

Navíc na rozdíl od sebejemnějšího toaletního papíru nezpůsobuje voda žádné oděrky či prasklinky kůže a tím působí jako prevence vzniku hemoroidů. Očista po použití toalety je tak nejen důkladnější, ale především jemnější a poskytuje pohodlí maximální hygieny k našim nejintimnějším tělesným partiím.

Díky jemnému působení proudu vody, kterým je očista po provedení potřeby prováděna, dochází k dokonalému odstranění nečistot a zbytků stolice z pokožky s následným osušením bez nutnosti použití papíru. Tím nejsou způsobena další poranění a oděrky, které jsou při již probíhajícím onemocnění hemoroidů velmi bolestivé.

Důvodem, proč věnovat pozornost intimní hygieně, nejsou pouze zdravotní aspekty, ale celá řada příjemných funkcí, které toto zázračné prkénko nabízí. Patří sem možnost předehřátí prkénka na předem nastavenou teplotu, nastavení teploty vody pro omývání, či teploty vzduchu sušení i několik typů masáží.

Proč si ho nedopřát?

Velkou předností elektronického sprchovacího WC sedátka je instalace na stávající toaletu, čímž odpadá otázka, kam umístit bidetovou mísu. Díky tomu si jej může dovolit prakticky každý, bez ohledu na velikost místa na toaletě či v koupelně. Rozhodně se nejedná o koupelnový doplněk pro bohaté.

„Dovážíme elektronické bidety z Jižní Koreje, protože zde máme zaručenou vysokou kvalitu výrobků a jako jediní na trhu nabízíme bidety s českými popisky. Naše modely mají již v základní řadě nadstandardní vybavení, které uspokojí i náročnější uživatele. Snažíme se vytvořit finanční podmínky, které umožní dostupnost bidetu v podstatě pro kohokoliv." uzavírá Ing. Lubor Kolář ze společnosti PORCUS ČR, která dováží elektronické bidety.

Zkuste sílu přírody

V prvním a druhém stadiu, kdy hemoroidy krvácejí jen občas a nejsou trvale vysunuty ven z konečníku, přinášejí úlevu přípravky obsahující bioflavonoidy z citrusů. Diosmin a hesperidin napomáhají udržovat zdravý oběh krve v žilách, podporují pevnost cév a přirozené funkce žil. 

Aescin, extrakt z kaštanu jírovce, má krom obdobných schopností navíc antioxidační účinky, které pomáhají udržovat zdravou cirkulaci krve v žilách, podporují pevnost cév a omezují jejich otok. Pokud jsou kombinovány s lokálně působícími gely s extrakty z protizánětlivě účinkujících léčivých  rostlin, je pomoc ještě intenzivnější. Příkladem komplexní péče na přírodní bázi, zahrnující tablety i gel, je Hespidin.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama