reklama
 

Nejčastější úrazy při sexu: Které to jsou?

Také máte čas od času rádi trochu drsnější milování? Pak si ale dejte pozor, abyste nepřišli k úrazu. Dokonce i při sexu je opatrnost na místě.

Foto: Profimedia.cz

Vášnivé sexuální hrátky jsou fajn, ale někdy mohou způsobit i bolest, v horším případě vedou až k nehodě. Zřejmě vás ani nenapadlo, že po noci plné milování budete muset do nemocnice, protože se partnerovi zlomil penis.

Stát se to klidně může, stačí trochu neopatrnosti a drsnějšího zacházení. Víte, co dělat v případě nouze?

Fraktura penisu

Zlomený penis? Také vám to zní dost neuvěřitelně? I když nejde přímo o zlomení. Vždyť každý ví, že v údu není žádná kost. Ale jde o natržení  topořivých těles, které vznikají z důvodu divokých a netradičních sexuálních praktik. Tenhle úraz se sice nestává příliš často, ale přesto se s ním někteří lékaři na pohotovostech setkali. K tzv. fraktuře penisu dochází především u mladších mužů.

Plně ztopořený penis je při souloži velmi namáhán, krví přeplněná topořivá tělesa nevydrží silný tlak při některých erotických aktivitách a prasknou. I když slovo fraktura nebo zlomení úplně nevystihuje tuto nehodu, přesto se termín používá. Zranění provází pekelná bolest a penis začně opuchat a modrat.  Podle některých údajů se dokonce může zvětšit až na trojnásobek své velikosti.

První pomoc: Chladit, chladit a zase chladit. Na postižený penis je potřeba dát spoustu ledu a okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Pokud by se totiž tahle „zlomenina" neléčila hned a správně, může to vést k trvalé poruše erekce  nebo močové funkce penisu.

Prasklá uzdička

Sexuální dračice pozor! Pokud dráždíte svého partnera rukou příliš rychle nebo drsně, můžete natrhnou drobnou pásku (uzdičku), která spojuje předkožku na spodní straně se žaludem. Vašeho partnera to bude docela dost bolet a může i hodně krvácet.

První pomoc: Stiskněte ránu, dezinfikujte a pokuste se zastavit krvácení. Pak okamžitě vyhledejte lékaře. Ten zřejmně doporučí po dobu hojení sexuální zdrženlivost, případně i malý chirurgický zákrok, aby se podobná nehoda v budoucnosti už neopakovala.

Bolestivé oděrky

Příliš častý, příliš prudký nebo několikahodinový sex s sebou může přinést spoustu oděrek na sliznicích, které pak pálí, svědí a bolí. Drobné ranky vznikají tak, že při silném nebo dlouhém tření sliznice vysychají, pochva není zvlhčená a tím vznikají oděrky a ranky u obou partnerů. Vagina i penis pak mohou být zduřelé a celé pohlavní ústrojí bolí. 

První pomoc: Kupte si nějakou hojivou mast v lékárně. Například heřmánkovou nebo měsíčkovou. A pak si dejte kvůli regeneraci se sexem asi 48 hodin pohov.

Dobrá rada: Pokud zase příště budete mít oba chuť na pořádně dlouhé celonoční milování, vybavte se kvalitním lubrikantem a v průběhu noci jím sliznice dostatečně a pravidelně zvlhčujte.

Uskřípnutí penisu v pochvě

Je to mýtus, nebo pravda? Skoro každý slyšel historku o muži, kterého při milování uskřípla žena. Tedy jinými slovy se jí křečemi tak stáhla vagína, že muž z ní nemohl vytáhnout svůj nástroj nejcennější.

Pak prý stačí zavolat třetí osobu, ta se pokusí dostat od sebe dva nebožáky tak, že je píchne do hýždí špendlíkem, ale nakonec se musí stejně zavolat sanitka a ta oba ponížené milence zaseknuté v sobě odveze do nemocnice.

Opravdu jsou tyhle sexuální horory pravdivé? Ne!

Náhlé zadržení mužského penisu v ženské pochvě v důsledku křeče poševního svalstva prostě neexistovalo a neexistuje. Je sice teoreticky možné, že křečovité stahy svalů kolem poševního vchodu mohou ve výjimečných případech způsobit nemožnost zavedení penisu, ale jedná se o takzvaný vaginismus. Nikdy však nebylo v dějinách lékařství a gynekologie zaznamenáno, že by už jednou zavedený úd nebylo možné vytáhnout.

Vaginismus

Projevuje se křečovitým stažením poševního svalstva, které brání proniknutí penisu do pochvy. Příčina vaginismu je nejčastěji psychického charakteru. Bývá to například reakce na nepěkný sexuální zážitek nebo trauma ze znásilnění.

První pomoc: Tato porucha se dá odstranit kombinací vhodné gynekologické a psychoterapeutické léčby. Sexuologové také ženám radí, aby si zkoušely do pochvy zavádět konečky prstů. Později celé a v momentě, kdy už bude žena uvolněná, může to zkusit i s partnerovým prstem.

Nefoukat!

Málo se to ví, ale je velmi nebezpečné prudce fouknout partnerce do pochvy. U ní hned dojde k pocitu nevolnost, protože vzduch se šíří okamžitě  dělohou a vejcovody do břicha a střev. Dokonce i dnes se stává, že kvůli takového „hlouposti" je žena zbytečně operovaná na slepé střevo nebo žlučník. Vůbec jí totiž nenapadne, že za to může partnerovo „fouknutí" do její pohlavního ústrojí.

První pomoc: Pokud budete muset s bolestí břicha k doktorovi, řekněte mu o této sexuální praktice. Vzduch z vás postupně vyjde a vy nebudete muset podstupovat různá vyšetření nebo dokonce zbytečnou operaci.

Znamení vášně - cucfleky

Nejčastějším sexuálním „úrazem" jsou modřiny způsobené podtlakem a sáním ústy na viditelných místech těla. Lidově se jim říká cucfleky. Nejsou vůbec nebezpečné, protože časem stejně jako klasické modřiny zmizí.

Pro nositele ale představují společenský handicap. Tedy jak pro koho. Teenageři je nosí velmi viditelně a hrdě. Dávají tak veřejně najevo, že už mají také v sexu něco za sebou a připadají si tak „in". Ovšem cucák na krku úspěšné pětatřicátnice je prostě trapas.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama