reklama

Intimní hygiena

Důkladná intimní hygiena chrání a udržuje rovnováhu vaginální flóry. Poskytuje ochranu proti infekcím. Dokáže zcela zabránit vzniku neinfekčních výtoků.

Každá mladá dívka a žena by měla mít v domácnosti přípravky proti gynekologickým infekcím, zánětům a pro udržení a obnovu normálního vaginálního prostředí. Mezi takové pomůcky patří, gely, emulze, hygienické ubrousky, čípky a ostatní přípravky pro bezpečnou ochranu po dobu menstruačního cyklu.

Co vše patří do intimní hygieny?

Lékárny tyto výrobky dělí do čtyř až pěti kategorií:

Mytí a čištění

Mezi nejčastěji využívanými výrobky jsou intimní sprchové gely. Běžné prostředky mohou přirozené prostředí narušit. V obchodech jsou k dostání sprchové pěny, emulze, gellé nebo vaginální gely. Cenově se u těchto výrobků pohybujeme od sto korun až do pěti se korun.

Nejprodávanější produkty: Lactacyd Femina mycí emulze, Tea Tree Oil mycí gel pro ingimní hygienu a Chilli intima Antibacterial

Ubrousky, kapesníčky

Při častých problémech je dobré mít při ruce vlhčené ubrousky. Gynekologové je doporučují ženám, které stanují, koupou se v přírodních nádržích a celkově nemohou dodržovat běžnou hygienu. Prodávají se v hromadném balení po dvaceti až padesáti kusech, nebo jsou k dostání jednotlivě balené. Je třeba si uvědomit, že se to odrazí na ceně. Pří nákupu vlhčených ubrousků necháte v lékárně od padesát do dvou set korun

Nejprodávanější produkty: Feminete, Chilly, Feminelle, Lactacyd

Vaginální čípky

Vaginální čípky a tobolky jsou běžnou součástí léčby při potížích. Kromě toho je dobré je využívat jako prevenci. Upravují a vyvažují prostředí urovaginální mikroflóry, a tím posilují její imunitu. Pro snadné zavádění se v balení prodávají s aplikátorem a s krémem. Cenově se u těchto produktů pohybujeme od sto čtyřiceti korun do pěti set korun za jedno balení.

Nejprodávanější produkty: Fytofontána Gyntima Probiotica, Canesten čípky, Vagilact NTC, Cicatridina

Vložky a tampony

Jde o bezpečnou a diskrétní ochranu po celou dobu menstruačního cyklu. V prodeji jsou i speciální výrobky pro maminky po porodu a v šestinedělí.

Nejprodávanější produkty: vložky Always, vložky Discreet, tampony Ellen, tampon O.B.

Co je intimní vaginální výplach?

Jde o výplach na bázi čistících a přírodních výtažků z heřmánku, růže a vilínu. Umožňuje omytí, po kterém zůstává příjemný pocit svěžesti a čistoty. Složení bývá různé dle výrobců. Má zklidňující účinky a snižuje překrvení i při chorobných stavech.

Příklad:

AFLOVAG - destilovaná růžová voda, destilovaná heřmánková voda, destilovaná vilinová voda, levandulová esence a kyselina mléčná

Složení je na bázi čistících a přírodních výtažků, které respektují fyziologii sliznice. Je možné ho kombinovat se specifickými léčbami. Obsahuje kyselinu mléčnou k udržení přirozeného pH.

Pro běžnou hygienu stačí jeden výplach týdne. Pro intimní hygienu se doporučuje na konci menstruace. Vzhledem tomu, že je přípravek na bázi přírodních produktů, mohou být na dně usazeniny, které po protřepání zmizí.

Co je vaginální mykóza a jak se projevuje?

Kvasinková infekce je velmi časté onemocnění, které způsobuje kvasinka rodu Candida albicans. Jde o nejčastější onemocnění pochvy. Studie dokazují, že až sedmdesát pět procent žen zažijí tento problém jednou v životě a čtyřicet pět procent více než jednou.

Hlavím příznakem je svědění, bodání a pálení. Kromě toho jako doplňující nepříjemný příznak je žluto-bílý výtok většinou bez zápachu. Při horším průběhu dojde k zarudnutí a ke zduření otvoru. Příznaky mohou přicházet postupně, ale ve většině případů jde o náhlý výskyt.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama