reklama

Vložky nebo tampóny: Co je v létě lepší?

Obojí nám musí zaručit hygienickou čistotu, pohodlí a diskrétnost. Podle čeho se dál rozhodnout, zda tamoóny nebo vložky?

Váháte při pohledu na prázdninový kufr, zda vzít velký balík s vložkami, nebo malou krabičku s tampóny? Záleží na tom, co chcete. Tady jsou pro a proti.

Od obojího čekáme totéž: diskrétnost a hygienu. Poskytují nám klid, osobní pohodlí a komfort. Podle čeho se tedy rozhodnout?

Tampóny

byly původně vynalezeny pro občasné situace, kdy žena při menstruaci potřebuje vnitřní ochranu – ne pro stálé nošení. Může to být koupání, pobyt v plavkách či v jiném oblečení, které odhaluje velkou část těla, nebo jiné sportovní aktivity.Nejsou vidět, takže splňují především  požadavek diskrétnosti. Vydrží maximálně osm hodin, ale doporučená doba pro výměnu jsou tři hodiny kvůli riziku nebakteriální sepse. Podle síly menstruačního krvácení však může tampón i tak  protéct. Schopnost absorbce záleží i na velikosti, což může být pro mnohé ženy limitující. Nejen pro mladé dívky, které ještě neměly sexuální styk, ale i pro mnoho jiných, jimž je pocit zavedeného předmětu v genitáliích prostě nepříjemný. Při správném zavedení by však neměl být cítit. Právě zavádění však patří k nyvýhodám tampónu, protože vyžaduje cvik a soukromí a je dost náročné na hygienické podmínky.

Vložky

v té či oné podobě provázejí jako vnější ochrana před krvácením ženy už od nepaměti. Jsou přirozenější než tampony, protože krev a v ní obsažené odpadní látky mohou volně odtékat Také jejich aplikace je snadná dokonce i v horších hygienických podmínkách. Lze také snadno kontrolovat, kdy už jsou potřeba vyměnit. Sice téměř neprotékají, ale především větší velikosti mohou být občas nepohodlné, svézt se stranou (třeba ve spánku) nebo se krčit (při jízdě na kole). Nové typy vložek zabraňují podráždění či vzniku infekcí, které se dřív občas u některých žen objevovaly. Tenké a ultratenké „neviditelné“ vložky chrání prádlo i svrchní oblečení a rozšiřují tak možnosti využití vložek pro každou ženu, pro každou situaci, i pro každý den v měsíci.

Pohlcují všechnu menstruační krev a vedou ji do jádra vložky tak, aby nemohla vytéct na kalhotky a aby zároveň nevznikal žádný nepříjemný zápach.

Vyberte si dobře

Aby se snížila možná rizika, je nutné, a vlastně i docela snadné, používat správné hygienických výrobky pro ženy – podívejte se do naší galerie, kde jsme pro vás připravily několik "favoritů" firmy Bella Bohemia, nabízející hygienické vložky, slipové vložky, tampony i kosmetiku pro intimní hygienu. Ultratenké vložky Bella Perfecta nakoupíte nyní nejvýhodněji v hypermarketech Albert, Globus a Interspar za 29,90 Kč.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama