reklama

Idol dívčích srdcí Standa Hložek slaví 67 let. A čí plakát visel u vás v pokojíčku?

Jeho plakáty zdobily pokojíčky mnoha dívek i žen. Idol, který se proslavil po boku Petra Kotvalda s písní Holky z naší školky, dnes slaví 67. narozeniny. Dodnes vystupuje po celé republice a zpívá své staré hity. Kdo další v té době na pódiu zazářil?

Stanislav Hložek. Prohlédnout grafiku
Stanislav Hložek. | Foto: ČTK, Profimedia

Standa Hložek dnes sfoukne 67 svíček na svém narozeninovém dortu. Talentovaný zpěvák, pěvecký partner Petra Kotvalda a idol dívčích srdcí měl v 80. a 90. letech mnoho fanynek. 

Neexistuje snad nikdo, kdo by neznal hit Holky z naší školky, který v originální verzi obsahuje 23 dívčích jmen: “Majdalenka, Apolenka s Veronikou. A taky Věrka, Zdenka, Majka, Lenka s Monikou“. To ale není jediná písnička, kterou si od pěveckého dua Hložek a Kotvald nejeden z nás broukal. Společně s Hanou Zagorovou nazpívali například píseň Můj čas, která se stala ústřední melodií populárního seriálu Sanitka.

Dodnes se Standa Hložek zpěvu věnuje, především na koncertech Staré pecky, se kterými jezdí pravidelně po celé republice. Podívejte se do naší galerie, kdo další v osmdesátých a devadesátých letech lámal svým hlasem a vzhledem srdce náctiletým dívkám.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama