reklama

Sex zrychluje metabolismus

Pijete kávu a jíte buráky? Pak vás čeká dlouhý a zdravý život, tvrdí americký expert na stárnutí. A ještě si během své životní cesty užijete skvělý sex!

Foto: Profimedia.cz

Pijete kávu a jíte buráky? Pak vás čeká dlouhý a zdravý život, tvrdí americký expert na stárnutí. A ještě si během své životní cesty užijete skvělý sex!

Sex totiž nejen zvyšuje hladiny určitých hormonů, které přispívají k zachování mladistvého a svěžího vzhledu, ale zároveň také zvyšují metabolismus, mozkové funkce včetně paměťových, uchovávají zdravé srdce a zvyšují výkonnost imunitního systému.

Všechno řídí mozek

Tvrdí to doktor Eric Braverman ve své knize s názvem Younger (Sexier) You - Vaše mladší (a víc sexy) Vyplývá z ní, že dobrý sexuální život pomůže nejen se lépe cítit a vypadat mladistvěji, ale také prodlouží život. 

Když je mozek na vrcholu své činnosti, produkuje chemické látky ve správném množství. Snížená chuť na intimní chvilky může být prvním znakem, že nevytvářejí čtyři základní chemikálie - dopamin, acetylcholin, kyselina gama-aminomáselná a serotonin.

Najezte se na sex

Odborníci se shodují, že sexualita je je nejen důležitou součástí života,a le také významným ukazatelem cekového zdravotního stavu. Neboli čím víc sexu, tím vyšší kvalita a délka života.

A pokud byste se rádi léčili sexem, ale nejde to? Nezoufejte. Stačí se dobře najíst a napít. Což  tomto případě znemaná správně. Podle doktora Bravermana pro udržení sexuální aktivity pomáhá například  právě káva - zvyšuje libido. Burské oříšky zase podporují vzrušení,  avokádo zvyčuje intenzitu příjemné pocitů,  a tmavá rýže působí proti frigiditě.

Orgasmus místo očkování?

Lékař také poukazuje na předchozí studie z univerzity v severoirském Belfastu. Podle té je sex třikrát týdně zárukou, že nebezpečí infarktu nebo mrtvice u mužů klesne na polovinu.

"Orgasmus je výbornou zbraní proti infekcím. Vzniká při něm o pětinu víc imunitních buněk. Sexuální aktivita starších mužů je také dobrou prevencí před rakovinou prostaty. Nejlepšími afrodiziaky jsou chřest, banány, kapusta, celer, fíky, ústřice a mořské řasy," tvrdí Braverman.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama