reklama

Jak si zlepšit čich na chlapy?

Hormonální antikoncepce má své nesporné výhody, ale i problémy.  Patří k nim například i fakt, že ženám bere chuť na sex. A navíc je zřejmě může připravit i o schopnost dobře si vybrat muže.

Foto: Profimedia.cz

Hormonální antikoncepce má své nesporné výhody, ale i problémy. Patří k nim například i fakt, že ženám bere chuť na sex. A navíc je zřejmě může připravit i o schopnost dobře si vybrat muže.

Podle výzkumu vědců z univerzity v Liverpoolu hormonální pilulky mění u žen vnímání vůní, které jim  na mužích připadají atraktivní. Za normálních podmínek čich ženy instinktivně přitahuje k těm mužům, kteří mají kompatibilní genetický a imunitní systém - tj. takový, jenž doplňuje jejich vlastní na co nejefektivnější úroveń

Základní instinkt

Studie britských vědců dále tvrdí, že hormonální antikoncepce (HA) vlastně změní ženin vkus na muže a dokonce ji může zaměřit na takové partnery, kteří jsou méně geneticky vhodní jak pro ni, tak hlavně pro budoucí potomstvo.

Podle odborníků jsou ženy přirozeně přitahovány k mužům s odlišným imunitním systémem podvědomě díky osobité vůni.

Pilulky tak zřejmě ničí instinktivní mechanismus, jenž k sobě pudí lidi s odlišnými genetickými a imunitními systémy, které se navzájem doplńují. Takové páry mají větší šanci na to, že spolu  budou mít zdravé a vůči mnoha druhům infekcí odolné dítě.

Tyto páry s doplňujícím se imunitním systémem také pak mají menší pravděpodobnost  početí dítětě a problémy s jeho donošením.

Výzkumníci tvrdí, že pilulka u žen naruší tuto schopnost podle tělesného pachu /vůně rozpoznat, zda muž má stejný nebo opačný imunitní systém.

Viník rozvodu?

Podle odborníků, kteří svou studii publikovali v britském odborném časopise Proceedings of the Royal Society, to má vliv nejen na stále rostoucí počet problémů s oplodněním, ale i problémy v partnerských vztazích. Běžně se tak stává, že když ženy přestanou brát pilulky, přestane je jejich muž náhle přitahovat. "Základní instinkt" se totiž vrátil do svého přirozeného stavu.

Studie posuzovala stejné ženy, které nebraly antikoncepční piluly, a pak znovu poté, co začaly s jejich užíváním. Nasazení pilulky změnilo jejich vkus směrem k mužům s podobnějším systémem. To ukazuje, že antikoncepční pilulky skutečně ovlivňují vnímání mužské sexuální atraktivity.

Ten chlap mi nevoní!

Několik předchozích studií tvrdí, že ženy mají sklon preferovat vůni mužů, kteří se od nich liší sadou genů, zvaných hlavní histokompatibilní systém (MHC), který řídí imunitní systém.

Některé studie také upozornily, že tento instinkt nefunguje u žen, které berou HA.

Šéf odborného týmu liverpoolských vědců doktor Craig Roberts upozorňuje: "Ukazuje se, že antikoncepční pilulky ženám mění preference ve prospěch mužů  podobnějším genetickým systémem. Podobnost MHC u dvojic tak může vést nejen k problémům s plodností, ale i problémům ve vztahu. Vůně totiž hraje ústřední roli v sexuální přitažlivosti mezi partnery."

Jakého chcete tatínka?

Také již starší studie z univerzit ve Stirlingu a St. Andrews potvrdily, že HA ovlivňuje, jak žena vnímá partnery.

Psychologové tvrdí, že ženy na HA dávají přednost macho typům s výraznými čelistmi a lícními kostmi - typickými rysy promiskuitních svůdníků.

Ženy bez antikoncepce naopak dávaly přednost senzitivnějším typům bez těchto maskulinních rysů, kteří tak jsou spíše považováni za budoucí starostlivé otce bez sklonů k přelétavosti.


--------------------------------------------------------------------------------

Pomůže vám seznamka najít toho správného partnera?

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama