reklama

Sexuální dieta: Zhubne úplně každý!

Konečně dieta, která se vám bude líbit a zažijete u ní hezké chvíle! Stačí jen mít po ruce správného partnera a můžete začít! Je přece máj - lásky čas!

Foto: Profimedia.cz

Konečně dieta, která se vám bude líbit a zažijete u ní hezké chvíle! Stačí jen mít po ruce správného partnera a můžete začít! Je přece máj - lásky čas!

V touze po štíhlém těle se nemusíme trápit jen odříkáním chutných jídel a týráním těla v zapocených teplákách. Existují a fungují i jiné rozumné metody, jak se „zmenšit". Jednou z takových metod je sex.

Pravidelným a vášnivým sexem můžete získat víc, než si dokážete představit. Kromě tělesného a psychického požitku všeobecně podporujete své zdraví v mnohých směrech!

Na správných místech

Sexuální aktivitou se zvyšuje imunita organismu, výrazně ustupují deprese, a mnohé vědecké studie dokazují, že sex pozitivně ovlivňuje délku života a zároveň zlepšuje psychické zdraví.

Přidanou hodnotu je navíc fakt, že se při něm spaluje  velké množství přebytečných kalorií, a to dokonce přesně na těch správnych místech!

Kerry McCloskey, americká modelka a autorka knihy The Ultimate Sex Diet říká, že půlhodinovým sexem spálíme přibližně 837 kJ! Ví, o čem mluví - sama shodila touto příjemnou metodou během půl roku (po svatbě!) přes deset kilo! Není divu,  množství sexem odbourané energie je vedle mnohem podle těchto výpočtů překvapivě vysoké v

Porovnejte!

Pro srovnání - tady je pár údajů, kolik energie (rovněž v kJ) spálíme při nejoblíbenějších pohybových a sportovních aktivitách

Aerobik střední intenzita- 1 800,  aerobik vyšší intenzity - 2 300, rychlá chůze do kopce (7 km/h)  - 4 200, velmi rychlá chůze po rovině (8 km/h) - 2 700, rychlá chůze po rovině (7 km/h)  - 1 600,  normální chůze po rovině (5 km/h)  -  850, pomalá chůze po rovině (3 km/h)  - 740, běh (12 km/h) - 3 350, běh zvolna  (9 km/h) - 2 800, tanec (intenzivní)  - 2 000,  břišní tanec  - 1 750, rychlá jízda na kole (21 km/h)  - 2 550,  svižnější jízda na kole (15 km/h)  - 1 600,  jízda na kole (9 km/h) -  1 100,  kondiční plavání (1,2 km/h)  - 1 300,  squash  - 3 700,  basketbal  - 2 400,  volejbal - 1 200,  ping pong - 1 350, tenis - 1 700

Podívejte se také, kolik energie spálíte při normálním fungování i bez cvičení - opět v kJ:

Bazální metabolismus (průměrně)  - 294,  spánek  - 294,  řízení auta -  480,  mytí oken, úklid - 900, vaření  - 800

Příklady táhnou

Někteří zastánci sexuální diety dokonce tvrdí, že sex může klidně nahradit posilování a různé aerobní cvičení ve fitnesscentrech. Krásně totiž formuje všechny svaly a zvyšuje pružnost celého těla. Čím déle styk trvá a je intenzivnější, tím více fyzické námahy vynaložíte a tím víc energie odbouráte.

"Sex je vhodný jako cvičení," potvrzuje například doktorka Laura Bermanová, profesorka gynekogie a psychiatre na Feinbergově lékářské fakultě při Northwestern University v Chicagu. "Zvýší vám srdeční činnost na aerobní spalovací hladinu. A to i když nepředvádíte žádné akrobatické kousky."

K milovníkům sexuální diety patří i světoznámé celebrity jako například zpěvačka Madonna či bývalá "Spajska" Victoria, manželka fotbalisty Davida Beckhama.  Obě jsou štíhlé jako proutek!

Ani málo, ani moc

Obezita má na sexuální život negativní dopady. U žen přispívá k problémům s oplodněním a udržením těhotenství, a způsobuje poruchy erekce a snižuje hladinu testosteronu u mužů. Příliš mnoho nasycených tuků ucpává arterie, což zabraňuje adekvátnímu proudění krve i do pohlavních orgánů.

Naopak příliš nízká hmotnost též ohrožuje zdraví i libido, protože určité procento tuků potřebujeme na tvorbu hormonů. Zdroje tzv. dobrých tuků jsou například olivový olej, losos nebo ořechy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak květiny ovlivňují psychiku: Radši je snězte

Spočítejte si: Jak dlouho vám vydrží láska?

Překyselené tělo: Koledujete si o smrt


 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama