reklama

Podzim přeje vitaminovým doplňkům

Potravinové doplňky jdou v posledních měsících na odbyt

Prodej vitaminových doplňků stravy s příchodem podzimu výrazně narůstá. Potvrzují to statistiky analytické společnosti Information Medical Statistics, která v září zaznamenala nárůst jejich prodeje o 72 procent oproti celoročnímu průměru. Češi v září koupili vitaminové přípravky za částku přesahující 223 milionů korun. Nejvýraznější nárůst poptávky se projevil u multivitaminových produktů pro děti.

Lidé posilují imunitu

Na trhu doplňků stravy jsou tradičně na špici prodejnosti přípravky s obsahem kalcia. Podle odborníků se však v období podzimu preference zákazníků výrazně mění.

Lidé kupují převážně produkty pro posílení imunity. Například společnost Generica, přední výrobce vitaminových doplňků stravy, v září zaznamenala čtyřicetiprocentní zvýšení zájmu o přípravky s vitaminem C oproti průměrným měsíčním prodejům v letošním roce. Začátek podzimu je charakteristický zvýšeným zájmem o multivitaminové přípravky určené dětem.

V září se tak prodaly dětské doplňky stravy zhruba za 31 milionů korun, což představuje více než šestinásobné navýšení poptávky ve srovnání s průměrným prodejem v roce 2011. Nárůst prodejů lze registrovat rovněž v případě zájmu o multivitaminové produkty a minerály určené pro dospělé a specializovaných multivitaminových přípravků pro seniory.

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama