reklama

Návod: Jak nepřibrat o Vánocích

Jen si vzpomeňte na loňský rok, jak těžko se zbavuje nabraných kil! Následující návod vás provede vánočními hody bezpečně - a taky bezbolestně!

Foto: Profimedia.cz

Jen si vzpomeňte na loňský rok, jak těžko se zbavuje nabraných kil!  Následující návod vás provede vánočními hody bezpečně - a taky bezbolestně!

S jeho pomocí usměrníte své stravovací návyky tak, abyste se nemuseli v jídle příliš hlídat a přesto vaše postava neutrpěla velké škody na kráse. Nechte se jím vést, přesto buďte také přiměřeně intuitivní a do ničeho se příliš nenuťte. Vaše psychická pohoda se odrazí na pozitivním prožití Vánoc a sami uvidíte, že příjemné rodinné prostředí vás bude natolik těšit, že si vánočního cukroví na stole ani nevšimnete.

Nakupujte s rozmyslet

Je to jednoduché: Co doma nemáte, to nesníte. Proto si vytvořte dobře promyšlený plán, kolik pokrmů budete během celých svátků potřebovat. Zvažte také, kolik návštěv vás čeká a kolik celých dní budete trávit doma.

Důležitým okamžikem bude také vaše rozhodnutí o množství cukroví, které hodláte upéct. Pokuste se zbavit českého zlozvyku, který nás nutí dělat všeho nadmíru. Již žijeme v době, kdy máme všeho dostatek, a nic nám nehrozí. Snad jen my samy a naše návyky. Pokud máte už tři krabice na balkóně, klidně ho rozdejte. Originální vlastnoruční dárek udělá radost třeba opuštěné sousedce (nebo sousedovi....)

Uvidíte, že pokud se vám to letos podaří, uleví se nejen vám, ale také vašim návštěvám, které se již z vašich dveří nebudou muset doslova koulet. A pokud by přeci jen cukroví došlo, tak holt jedno linecké dokoupíte, svět se nezboří.

Vařit a péct ano, ale jak? 

Nahrazujte! Několik zdravých přísad se na chuti odrazí jen málo, ale v nutričním hodně výrazně. Nedáte dopustit na smaženého kapra? Přesto jednu várku pečte na sucho na pečícím papíru. Kapr je tučný dost sám o sobě a tak si pro štědrovečerní rybí přídavek zvolte tuto zdravější variantu.

S kalorickým salátem si taky poradíte snadno. Dělejte ho jako každý rok, tak, jak ho doma máte rádi. Pouze místo po těžké majonéze sáhněte po sojanéze, kterou ještě můžete smíchat s bílým jogurtem. Pokud takto uděláte jen půlku salátu, uspokojíte všechny.

Během pečení cukroví dejte místo hladké mouky, která neobsahuje téměř žádné živiny, mouku špaldovou nebo celozrnnou. Menší množství másla u listového a křehkého lineckého těsta také žádnou škodu neudělá.

Nezanedbávejte žádný chod!

Když bude na oběd ta kachnička, vynechám snídani, ať mám na ní v žaludku místo! Tak tahle NE! Tělu byste tak připravily pořádný šok. Je potřeba, aby váš metabolismus stále pracoval a dostával průběžně dávky živin.

Při hladu se hlásí o slovo zejména slabost, která je způsobena nízkým množstvím cukru v krvi. Tím, že svoji krev následně zaplavíte okamžitou velkou dávkou jídla, cukr v krvi se rychle zvedne. Těmito výkyvy si leda zaděláváte na cukrovku, nemluvě o únavě, která se po velké porci těžkého jídla dostaví.

Radši se uskromněte co do množství svátečního oběda, i když jej jíte ryze výjimečně a dopřejte tělu ráno například zdravý koktejl, který vás organismus nejen nastartuje, ale taky dodá potřebné živiny (např. Formule 1 od Herbalife).

Podporujte žízeň!

Při celém tom vánočním shonu vám zcela uniklo pomyšlení na doplňky stravy.  Popřemýšlejte tedy, zda nevyzkoušet speciální doplňky stravy. Například bylinné koncentráty z Aloe vera stimulují organismus, aby konzumoval větší množství vody. Vy tak získáte nejen podporu trávení a správného vstřebávání jídla, o které se Aloe vera postará, ale také menší příjem jídla díky vyššímu příjmu tekutin. Vyzkoušet můžete např. Bylinný koncentrát z Aloe od Herbalife.

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama