reklama

Léčba vlastní krví: Vylepší vám klouby a nově i pleť

Plazma léčí nejen klouby. Novým hitem je využití v kosmetice - nahradí plastickou operaci!

Foto: Isifa/Thinkstock

Pro krásu a mládí se Čachtická paní koupala v krvi a pod názvem "vampire facial" kouzlo krve objevily i hollywoodské hvězdy. U nás najdete tuto metodu pod názvem plazmalifting.

Upíří neboli Draculovu terapii omlazení objevili inovátoři kosmetického průmyslu, když zkoumali další možnosti udržení mladistvého vzhledu a jemné pleti bez vrásek. A to bez skalpelu, operací a invazivních zákroků jako v plastické chirurgii.

Místo operace plazma

Už dávno vědci vědí, že v krevní plazmě je obsaženo obrovské množství vyživujících látek a tzv. růstových faktorů, které dokáží regenerovat a "opravit" lidské tkáně. Hojně se používají při léčbě onemocnění kloubů, kdy je člověk sám sobě dárcem.

Nyní ovšem vědci přišli i s možností využití pro estetické zákroky, kde je možné využit plazmu dvojím způsobem. Plazma slouží jako nosič látek dodávajících tělu potřebné vitamíny, minerály a další podstatné živiny. Při aplikaci do kůže se tak stává novým zdrojem výživy. 

Doporučujeme: Češi jsou mistři Evropy v akné. Změňte styl i kosmetiku

Souběžně s tím plní i druhou úlohu, která je pro mnohé ženy podstatnější - funguje i jako výplňový materiál, který se díky své čistotě může pyšnit přídavkem "bio".

Z vlastní krve

Plazma získaná z krve pacienta se pomocí kraťoučkých tenkých jehliček aplikuje do kůže, 45 minut před ošetřením se ošetřovaná oblast natře znecitlivujícím krémem, takže aplikace vůbec nebolí.

"Snad jen nad horním rtem, to může být lehce citlivější. Celý proces odběru a zpracování krve probíhá přímo před očima klienta. Metoda je velmi přirozená a bez vedlejších účinků. Nedarujete tuto krevní plazmu jiným, ale sami sobě," vysvětluje MUDr. Monika Kavková, specialistka na estetické zákroky a primářka klinikyYes Visage. 

Pleť plná živin a mladistvé energie

Bio-identický materiál Plazmagel je vytvářen individuálně vždy těsně před provedením zákroku z vlastní odebrané krve. Z ní jsou následně odstředěny veškeré krevní deriváty čímž vznikne čistá plazma. Aby bylo možné s plazmou pracovat a používat jí jako jako výplňový materiál neboli gel, je nutné jí speciálně zpracovat.

Jedině tak dosáhne materiál požadované hustoty s dlouhodobou vydrží v gelovém skupenství se splňujícími nároky výplňového materiálu. Upravený Plazmagel se pomocí vpichů jemnou kanilou aplikuje na místa, kde je potřeba vyrovnat vrásky nebo pozvednout povadlé kontury obličeje.

Bezpečné a čisté

Po aplikaci Plazmagelu se nevyskytují žádné alergické reakce, vedlejší účinky, ani další problémy se vstřebáním výplňového materiálu do těla.

"U jiných výplňových materiálů (botox atd.)je stále určité procento osob, které jsou alergické na obsažené složky. Plazmagel je tak přívětivou novinkou přinášející ochranu před alergii a jinými nežádoucími účinky. Navíc funguje jako nositel živin, podporuje tak i zdraví a krásu pleti samotné," dodává MUDr. Kavková, která je první lékařkou pracující v ČR s Plazmagelem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Hubnutí podle barev: Bude se vám líbit

Jak se poprat s větry a nadýmáním? 

Simulátor slunce: Pomůže se zimní depresí a únavou!

Megalomanské a fascinující návrhy. Stačilo málo a Letná vypadala úplně jinak | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama