reklama

Pleť můžeme rozdělit na čtyři základní typy: mastná, normální, smíšená a suchá. Suchá pleť sice patří k těm nejhezčím typům, protože nemá mastný lesk či rozšířené póry, avšak kolem pětadvacátého roku tato pozitiva vystřídá hrozba, že začne pleť předčasně stárnout. Suchá pleť je citlivá vůči změnám teploty a vlhkosti. Tato pleť také produkuje mnohem méně mazu ve srovnání s mastnou pletí, proto vyžaduje speciální péči.

Příčiny

Mezi příčiny suché pleti patří nedostatek tekutin, přehnané slunění, strava, která neobsahuje esenciální mastné kyseliny, pobyt v zakouřených prostorech nebo zvýšená konzumace kávy, čaje či alkoholu. Pleť vysušuje větrné a chladné počasí. Suchá pleť může být i symptomem různých onemocnění, např. cukrovky. Pokud máte se suchou kůží velké problémy, navštivte dermatologa.

Péče o suchou pleť

Suchou pleť ošetřujte jemnými přípravky, do kterých možná budete muset investovat více peněz, což se ale vyplatí. Vhodné jsou krémy pro suchou pleť z lékárny, které by měly být neparfémované a bez konzervačních látek. Pečujte o suchou pleť kosmetickými produkty, které obsahují vitaminy A a E, pomáhá také pupalkový olej, který si můžete koupit samostatně.
Neomývejte pleť klasickým mýdlem či gelem, protože ji příliš vysušíte a nepoužívejte kosmetiku, která obsahuje alkohol. Nezapomínejte se pečlivě odlíčit nejlépe pleťovým mlékem pro citlivou pokožku. Voda pokožku také vysušuje, proto se nesprchujte příliš dlouho a vyvarujte se horké vody. Do vany přidejte např. koupelový olej, který vysušení pokožky minimalizuje. Suchou kůži pravidelně promašťujte vyživujícími krémy a mléky.

Související články

reklama
reklama
reklama