reklama

Péče o pleť

Každý typ pleti vyžaduje jinou péči. Jakou máte pleť zjistí tím, že si ji vyčistíte a jemně vysušíte. Počkejte několik minut a přiložte jednovrstvý papírový ubrousek. Pokud zůstane suchý, znamená to, že máte normální pleť. V případě lehkého pnutí a svědění, máte pleť suchou. Prosáklé skvrny objevující se v tzv. T-zóně (čelo, nos, brada), znamenají smíšenou pleť a viditelné prosáknutí směřuje na pleť mastnou. Můžete také navštívit odborníka, který zjistí typ vaší pleti pomocí diagnostických přístrojů.

Suchá pleť

Používejte kosmetiku, která neobsahuje alkohol. Vhodné jsou přípravky z lékárny, které by měly být neparfémované a bez konzervačních látek. Neomývejte pleť klasickým mýdlem či čisticím gelem, protože ji příliš vysušíte. Pokožku pravidelně promašťujte vyživujícími krémy, mléky či oleji. Alespoň jednou týdně aplikuje hydratační pleťovou masku. Nezapomínejte také na důkladné odlíčení obličeje – to platí pro všechny typy pleti.

Normální pleť

Tento typ pleti nevyžaduje speciální péči. Nepodceňujte však pravidelné čistění obličeje. V zimě používejte mastnější krém a při slunění se namažte krémem s ochranným faktorem. Jednou měsíčně dopřejte vaší pleti peelingové ošetření.

Smíšená pleť

Na mastnou T-zónu používejte čisticí a zmatňující kosmetiku, ostatní partie ošetřujte šetrnými krémy a mléky. Peelingové přípravky nepoužívejte příliš často, abyste nepodráždili sušší části pleti. Vyhýbejte se také kosmetice, která obsahuje alkohol.

Mastná pleť

Nepoužívejte mastné krémy a mléky, vhodné jsou spíše pěnové přípravky. Pleť ošetřujte antibakteriální kosmetikou, abyste zabránili tvorbě zánětů akné a černých teček. Jednou týdně dopřejte pleti důkladný peeling a masku pro mastnou pleť. Používejte různé zmatňující emulze, vyhnete se tak nepříjemné lesku na celém obličeji. Přitlačením ubrousku na pleť pokožku účinně zmatníte. Ke koupi jsou i speciální matující papírky, které lze používat i přes nalíčení.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama